Foto ⟩ Vairāk nekā 100 cilvēku dodas protesta gājienā otrajā gadadienā kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām

Papildināts
TVNET/LETA
Vairāk nekā 100 cilvēku dodas protesta gājienā otrajā gadadienā kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Juris Lisovs / TVNET

Vairāk nekā 100 cilvēku otrdienas vakarā Rīgā piedalījās baltkrievu diaspora organizētajā protesta gājienā, atzīmējot otro gadadienu kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām.

Lielākā daļa protestētāju līdzi nesa brīvās Baltkrievijas baltsarkanbaltos karogus, kā arī bija ģērbušies karoga krāsās, novēroja aģentūra LETA. Protestētāji nes arī aptuveni četrus metrus garu brīvās Baltkrievijas karogu.

Gājiens sākās pie Gaismas pils un beidzās pie Brīvības pieminekļa, kur notika politieslodzītajiem un bēgļiem veltīta akcija.

Gājienā piedalījās arī Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) un Saeimas deputāti.

Nekādas konfliktsituācijas gājiena laikā neizraisījās, bet pie Brīvības pieminekļa kāda vecāka gadagājuma sieviete strīdējās ar protesta dalībniekiem, tomēr policija ātri reaģēja un situāciju atrisināja.

Pie Brīvības pieminekļa aplī tika izvietoti 1262 papīra putniņi. Katrs putns tika veltīts kādam politieslodzītajam, savukārt 18 no visiem putniem bija sarkanā krāsā, kas simbolizēja nogalinātās personas. Protesta dalībniekiem tika izsniegtas lapas ar ieslodzīto personu vārdiem un protesta laikā tika atskaņots audio ar Baltkrievu iedzīvotāju stāstiem.

Jau ziņots, ka pēc Baltkrievu bēgļu iniciatīvas grupas pārstāves Ilvas Evertes teiktā, kopš 2020.gada augusta protestiem, kas kļuva par sākumu Baltkrievijā vēl nepieredzētam vardarbības vilnim, Aleksandra Lukašenko režīmam apspiežot miermīlīgos protestētājus, patvērumu Latvijā lūguši vairāki desmiti Baltkrievijas pilsoņu.

Rīgas dome, solidarizējoties ar baltkrievu režīma pretiniekiem, otrdien izkāra brīvās Baltkrievijas karogu, bet vakarā Rātsnama fasādi izgaismos baltisarkanbaltu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais