P, 27.03.2023.

"Latvijas gāze" neizslēdz iespēju pārskatīt gāzes tarifus mājsaimniecībām

TVNET
"Latvijas gāze" neizslēdz iespēju pārskatīt gāzes tarifus mājsaimniecībām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" logo.
Akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" logo. Foto: Ieva Lūka/LETA

Uzņēmums "Latvijas gāze" nezslēdz iespēju pārskatīt gāzes tarifus mājsaimniecībām, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Kas notiek Latvijā?" atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis. 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja Alda Ozola akcentēja, ka šobrīd šāda neoficiāla informācija no "Latvijas gāzes" puses ir izskanējusi un šobrīd tiek gaidīts attiecīgs oficiāls iesniegums. Ozola atzina, ka tarifi tiešām varētu tikt pārskatīti. 

"Latvijas gāze" turpinās publiskā tirgotāja pienākumus un tuvāko dienu laikā visdrīzāk iesniegs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā reālās izmaksas, ko uzņēmums prognozē līdz 2022. gada beigām, lai nodrošinātu mājsaimniecību apgādi ar gāzi, rezumēja Kalvītis. 

"Latvijas gāze" atbilstoši 14.jūlija padomes sēdē lemtajam turpina darbu arī pie kompānijai piederošās AS "Gaso" turpmākās pārvaldības scenārijiem, lai nodrošinātu Nacionālās drošības likumā noteikto prasību izpildi, proti, nodrošinātu, ka "Gaso", kā Nacionālajai drošībai svarīgā komercsabiedrībā, nozīmīgu ietekmi negūst Krievijas vai Baltkrievijas uzņēmumi, kā tas ir patlaban, teikts paziņojumā.

TVNET jau informēja, ka dabasgāzes apmērs saistīto lietotāju apgādei apkures sezonā veido 1,15 teravatstundas (TWh), līdz ar to ar valdības lēmumu "Latvijas gāzei" ir uzlikts pienākums līdz 30.septembrim minēto dabasgāzes apmēru uzglabāt Inčukalna krātuvē.

Savukārt no 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim katra mēneša pirmajā datumā krātuvē jābūt vismaz tādam dabasgāzes apmēram, kas atbilst starpībai starp 1,15 TWh un saistītajiem lietotājiem faktiski piegādāto apmēru no 2022.gada 1.oktobra līdz iepriekšējā mēneša pēdējam datumam. Publiskajam tirgotājam nav tiesību šos krājumus nodot citiem sistēmas lietotājiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu