Pk, 9.06.2023.

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā saruka par piektdaļu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
AS "Latvenergo" baneris pie mākslinieka Ivara Mailīša veidotā  XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku interaktīvais mākslas objekta "Skaņu tilts" Bastejkalnā.
AS "Latvenergo" baneris pie mākslinieka Ivara Mailīša veidotā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku interaktīvais mākslas objekta "Skaņu tilts" Bastejkalnā. Foto: Ieva Lūka/LETA

Pagājušā nedēļā Latvijā vidējā elektroenerģijas cena samazinājās par 21% un bija 347,78 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena, kā arī vidējās elektroenerģijas cenas Baltijā samazinājās. Cenu samazinājums bijis arī citur Eiropā - Vācijā elektroenerģijas cena bija 403,17 eiro par MWh jeb par 18% mazāk nekā iepriekšējā nedēļā, Francijā elektroenerģijas cena kritās par 25% līdz vidēji 432,13 eiro par MWh, bet Austrijā - par 23% līdz 437,03 eiro par MWh.

Latvijā vidējā elektroenerģijas cena, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, samazinājās par 21%, Lietuvā elektroenerģijas cena saruka par 29% un vidēji bija 351,06 eiro par MWh, savukārt Igaunijā tā samazinājās par 2% un bija 298,47 eiro par MWh. Turpinās elektroenerģijas pārvades sistēmas šķērsgriezumu jaudas ierobežojumi starp Igauniju un Latviju remontdarbu dēļ. Plānots, ka šie darbi noslēgsies nākamā gada sākumā.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena samazinājās par 3% līdz 307,84 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenu samazinājumu aizvadītajā nedēļā veicināja vēja elektrostaciju izstrādes kāpums "Nord Pool" reģionā par 15%, kā arī samazinājušās energoproduktu un oglekļa emisiju kvotu cenas, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Elektroenerģijas cenu lejupvērstu tendenci Baltijā pastiprināja arī elektroenerģijas patēriņa samazinājums par 3% un izstrādes pieaugums par 2% pret iepriekšējās nedēļas datiem.

Turpinās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona. Aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās no 80% samazinājās līdz 71%.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī - 6654 gigavatstundas (GWh), bet izstrādes apjomi pieauga līdz 6828 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš saruka par 3% līdz 458 GWh. Latvijā kopā patērētās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 2% un bija 115 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš bija 135 GWh, kas bija par 4% mazāk nekā iepriekšējā nedēļā. Lietuvā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2%, kopā tika patērētas 208 GWh.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu