Sv, 24.09.2023.

35 000 jauniešu varēs pretendēt uz bezmaksas biļetēm Eiropas apceļošanai

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Parīzes dzelzceļa stacija.
Parīzes dzelzceļa stacija. Foto: Sampajano_Anizza/shutterstock

Iniciatīvas "Discover" septītajā kārtā uz bezmaksas biļetēm Eiropas apceļošanai oktobrī varēs pretendēt kopumā 35 000 Eiropas jauniešu, informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) Komunikācijas daļas vadītāja Līga Mūrniece.

Atzīmējot Eiropas Jaunatnes gadu, iespēju izmantot iniciatīvas piedāvājumus šogad divu kārtu ietvaros iegūs 70 000 jauniešu, kas ir par 10 000 vairāk nekā pērn.

Dalību iniciatīvā no 11.oktobra līdz 25.oktobra Eiropas Jaunatnes portālā var pieteikt tie jaunieši, kuri dzimuši laikā no 2004.gada 1.janvāra līdz 2004.gada 31.decembrim un ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, programmas "Erasmus+" asociēto trešo valstu vai ES aizjūras zemju un teritoriju pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji

Bezmaksas ceļošanai pa Eiropu var pieteikties arī 18 gadīgi jaunieši no Ukrainas, ja tiem ir uzturēšanās atļauja kādā no iepriekš minētajām valstu grupām.

Ceļojumā var doties individuāli vai līdz piecu draugu grupā, ja arī draugi atbilst "DiscoverEU" bezmaksas ceļošanas kritērijiem.

Dalībniekiem ar invaliditāti vai veselības problēmām, kas apgrūtina ceļošanu, būs iespēja saņemt atbalstu. Ņemot vērā, ka Covid-19 pandēmijas turpmākā attīstība nav zināma, visiem ceļotājiem tiks piedāvātas elastīgas biļešu rezervācijas, izmantojot jaunu mobilo ceļojumu karti. Izbraukšanas datumu varēs mainīt jebkurā brīdī līdz izbraukšanas dienai vai mobilās ceļojuma biļetes derīguma termiņam viena gada laikā.

No šī gada papildus ceļošanas biļetēm jaunieši saņem "DiscoverEU" atlaižu karti, ar kuru var iegūt atlaides pārtikai, naktsmītnēm, sabiedriskajam transportam, kā arī kultūras, sporta un daudzām citām aktivitātēm.

"DiscoverEU" aicina jauniešus ceļot videi draudzīgā veidā, tāpēc jaunieši ir aicināti ceļot galvenokārt ar vilcienu. Tāpat, jauniešiem ir iespēja izvēlēties vienu no septiņiem zaļajiem maršrutiem, apceļojot Eiropas zaļākās un ilgtspējīgākās pilsētas. Ņemot vērā Latvijas pieejas trūkumu starptautiskiem vilcienu maršrutiem, Latvijas jaunieši varēs ceļot arī ar autobusu.

Kopš 2018.gada bezmaksas Eiropas apceļošanas biļetei pieteikušies 4483, bet biļeti ieguvuši - 697 jaunieši no Latvijas. Pērn pavasara kārtā ceļošanas kartei kopumā pieteicās 68 800 jaunieši, uzvarēja - 35 010. No Latvijas pieteicās 477, bet biļeti saņēma - 178.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu