Policijā ziņots jau par aptuveni 30 transportlīdzekļiem ar aizdomīgām numurzīmēm

LETA
Policijā ziņots jau par aptuveni 30 transportlīdzekļiem ar aizdomīgām numurzīmēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evgenii Panov/Shutterstock

Nepilnu divu nedēļu laikā policija konstatējusi vairāk nekā 30 gadījumus, kad satiksmē pamanīti transportlīdzekļi ar aizdomīgām numurzīmēm - lielākoties automašīnām no Krievijas, noskaidroja Valsts policija.

Iedzīvotāji ziņojuši par numuriem, kuri, iespējams, ir mainīti un vairs nav atbilstoši valsts prasībām. Lielākā daļa šo gadījumu konstatēti Rīgas reģionā.

Līdz šim sākti trīs kriminālprocesi un vairāk nekā 15 administratīvo pārkāpumu procesi.

Pēc policijas sniegtajām ziņām, tāpat reģistrēta arī "riska informācija". Šie gadījumi tiek vērtēti kriminālprocesos vai administratīvajos procesos.

Par konkrētajiem gadījumiem plašākus komentārus policijā nesniedza, jo turpinās izmeklēšana. LETA jau rakstīja par diviem kriminālprocesiem, kad nesen Rīgā apturētas divas automašīnas ar, iespējams, viltotām Krievijas reģistrācijas numurzīmēm.

Galvenais iemesls šādu neatbilstošu numurzīmju uzstādīšanai ir vēlme izvairīties no iespējamas vietējo iedzīvotāju agresijas, kas varētu tikt veltīta Krievijā reģistrēto spēkratu vadītājiem saistībā ar viņu pārstāvētās valsts sākto karu pret Ukrainu.

Vērtējot pašlaik policijas rīcībā esošo informāciju, primāri šajos gadījumos no tiesiskuma viedokļa ir saskatāma administratīvā atbildība, tomēr arī administratīvajos procesos tiek skaidroti apstākļi, iemesli un motīvi, norāda policija.

Konstatējot šādus pārkāpumus, numuri tiek izņemti, bet personām, kas pārvietojas ar automašīnām ar šādiem numuriem, parasti ir līdzi arī oriģinālās numurzīmes.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis pagājušajā nedēļā žurnālistiem norādīja, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā policija ikdienas patruļās pievērš uzmanību automašīnām ar Krievijas un arī citu bijušā padomju bloka valstu numuriem. Ja tiek konstatēta "riska informācija", tad tā tiek nodota tālāk pēc piekritības citām iestādēm.

Gadījumos, kad iedzīvotāji pamana automašīnas ar numuriem bez atpazīšanas simboliem, iedzīvotāji aicināti ziņot policijai.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Krievijā nelegāli izgatavotas automašīnu numura zīmes bez valsts identifikācijas piedāvā iegādāties, lai šīs valsts autovadītājiem Eiropā nebūtu "jāizbauda" augošā nepatika pret Krieviju saistībā ar tās sākto karu pret Ukrainu.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu