Sv, 28.05.2023.

Foto ⟩ Krievijā protestos pret mobilizāciju vairāk nekā 1400 aizturēto

Papildināts
TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 53
Protesti pret mobilizāciju Krievijā
Protesti pret mobilizāciju Krievijā Foto: ALEXANDER NEMENOV/AFP

Krievijā trešdien protestos pret prezidenta Vladimira Putina izsludināto daļējo mobilizāciju 38 pilsētās aizturēti vairāk nekā 1400 cilvēku, ziņoja nevalstiskā organizācija "OVD-Info", kas veic Krievijas politieslodzīto uzskaiti. Visvairāk aizturēto - Sanktpēterburgā, Maskavā un Jekaterinburgā.

Maskavā un Sanktpēterburgā policisti brutāli aizturējuši protestētājus gan gājienu laikā, gan metro. Protestu dalībnieki un žurnālisti sisti, vēsta cilvēktiesību aizstāvji.

Šie ir lielākie protesti Krievijā kopš demonstrācijām, kas izcēlās pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā sākuma februārī. Stihiskās protesta akcijas notika Maskavā, Sanktpēterburgā, Pievolgas, Sibīrijas, Urālu un Tālo Austrumu pilsētās. Cilvēki izgāja pilsētu centrālajos laukumos bez plakātiem, baidoties no aizturēšanas.

Kā ziņo Izdevums “7x7”, Irkutskā protesta akcija jau izgaiņāta un vairāki tās dalībnieki aizturēti.

Ziņu aģentūra "Interfax" citēja Krievijas Iekšlietu ministrijas paziņojumu, ka tā apspiedusi mēģinājumus "organizēt neatļautas pulcēšanās". Ministrija piebilda, ka visas demonstrācijas tiek apturētas, bet policija aiztur visus "pārkāpumu" izdarītājus un viņus aizved uz izmeklēšanas laiku.

Maskavā tika aizturēti protestētāji Arbata ielā, Arbata laukumā un Puškina laukumā. Pūlis skandēja "Nē karam" un "Putinu ierakumos".

Protestētāji nekavējoties tika aizturēti, un Maskavā ir aizturēti vismaz 468 cilvēki.

Sanktpēterburgā uz protesta akciju pie Īzaka katedrāles izgāja simtiem cilvēku, un arī tur notika aizturēšanas, aizturēti vismaz 505 cilvēki.

Pirms tam arī Urālu, Sibīrijas un Tālo Austrumu pilsētās notika protesta akcijas, taču katrā no tām piedalījās līdz dažiem desmitiem cilvēku.

Jekaterinburgā, kur notika mītiņš Darba laukumā, aizturēti vismaz 45 cilvēki. Starp aizturētajiem ir trīs vīrieši, kas sacīja, ka viņi nesen atgriezušies no Ukrainas un atriebs bojāgājušos biedrus.

Ufā protesta akcijā pret mobilizāciju tika aizturēti apmēram 30 cilvēku, no kuriem vismaz 22 tika aizturēti.

Tika aizturēti arī vismaz pieci cilvēki Novosibirskā, vairāk nekā 20 Permā un 20 Irkutskā.

Kā ziņots, Krievijas jaunatnes demokrātiskā kustība “Vesna” izsludinājusi Viskrievijas protesta akciju pret Krievijas diktatora Vladimira Putina trešdien izsludināto daļējo mobilizāciju.

Aktīvisti aicina visus Krievijas iedzīvotājus, kas neatbalsta mobilizāciju, trešdien plkst.19 pulcēties savu pilsētu centros.

Tikmēr Maskavas varas iestādes jau izplatījušas brīdinājumu iedzīvotājiem nepiedalīties protesta akcijās, norādot, ka par to draud kriminālatbildība.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 53

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu