Peskovs: Krievija pēc "referendumiem" Ukrainas mēģinājumus atgūt Donbasu uzskatīs par uzbrukumu savai zemei

LETA
Peskovs: Krievija pēc "referendumiem" Ukrainas mēģinājumus atgūt Donbasu uzskatīs par uzbrukumu savai zemei
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 28
Foto: Valery Sharifulin/Valery Sharifulin/TASS

Krievija pēc pseidoreferendumiem Ukrainas mēģinājumus atgūt Donbasu un citas okupētās teritorijas uzskatīs par uzbrukumu savai zemei, piektdien, 23. septembrī, paziņoja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

"Absolūti," viņš sacīja, atbildot uz jautājumu, vai pēc pseidoreferendumiem Kijivas mēģinājumi atgūt šīs teritorijas tiks uzskatīti par uzbrukumiem Krievijas teritorijai, vēsta aģentūra TASS.

Kā skaidroja Peskovs, pēc lēmuma pieņemšanas par Ukrainas okupēto teritoriju pievienošanu Krievijai šajās teritorijās sāks darboties Krievijas konstitūcija.

Krievijas okupētajā Ukrainas daļā piektdien sākušies pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai, un atbilstoši okupantu plānam tie ilgs piecas dienas.

Pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās nosodījusi Kijiva un Rietumi, kas šo farsu negrasās atzīt par leģitīmu balsošanu, nedz ņemt vērā tā iznākumu.

Nevienam nav šaubu, ka balsošanas parodijā atbilstoši Kremļa versijai tiks "atbalstīta" pievienošanās Krievijai, savukārt analītiķi brīdina, ka tam sekojošā formālā aneksija konfliktā var izraisīt jaunu eskalāciju.

Ukrainas amatpersonas iepriekš norādījušas, ka pseidoreferendumi pamatā vajadzīgi Krievijas sabiedriskās domas ietekmēšanai, lai pēc sakāvēm kaujas laukā Ukrainā attaisnotu mobilizāciju.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nosodījis pseidoreferendumus kā farsu un cildinājis Rietumus, kas nosodījuši šīs Maskavas izdarības.

"Esmu pateicīgs ikvienam pasaulē, kas mūs ir atbalstījis, kas skaidri nosoda Krievijas melus," ikvakara videouzrunā ceturtdien sacīja Ukrainas prezidents.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu