P, 20.03.2023.

Viesuļvētra "Īens" Floridā laupījusi vairāku cilvēku dzīvības

TVNET/LETA/Reuters
Viesuļvētra "Īens" Floridā laupījusi vairāku cilvēku dzīvības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters / Scanpix

Viesuļvētra "Īens" nodarījusi plašus postījumus un laupījusi vairāku cilvēku dzīvības Floridā, taču konkrēts bojāgājuši skaits vēl nav zināms.

ASV prezidents Džo Baidens izteicies, ka "Īens" varētu būt letālākā vētra Floridas vēsturē.

"Īens" ir viens no spēcīgākajiem orkāniem, kāds jebkad skāris ASV cietzemi. Tas sasniedza Floridu trešdienas pēcpusdienā un appludināja Meksikas līča piekrasti, atstāja bez elektroapgādes miljoniem cilvēku un nodarīja plašus postījumus.

"Īens" tālāk virzījās pāri pussalai, zaudējot savu spēku līdz tropiskās vētras līmenim, bet, sasniedzot Atlantijas okeānu, atkal atguva viesuļvētras sparu un tagad apdraud Džordžiju, Dienvidkarolīnu un Ziemeļkarolīnu.

Cik cilvēku gājuši bojā Floridā, pagaidām nav zināms. Taču gan Floridas gubernators Rons Desantiss, gan Baidens rēķinās, ka upuri būs.

"Cipari vēl nav skaidri, bet mēs dzirdam sākotnējos ziņojumus, kas varētu nozīmēt būtiskus cilvēku zaudējumus," atzinis ASV prezidents.

Floridas Šarlotes apgabalā, ko "Īens" skāris sevišķi smagi, šerifa departamenta preses pārstāvis apstiprināja vairāku cilvēku nāvi, bet nenosauca konkrētu skaitu. Sarasotas apgabalā varasiestādes izmeklē divus nāves gadījumus, kas varētu būt saistīti ar vētru.

Vietnē "PowerOutage.us" publiskotā informācija liecina, ka Floridā bez elektrības joprojām ir 2,3 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu.

Meteorologi prognozē, ka "Īens" sasniegs Dienvidkarolīnu piektdien ap plkst.14 (plkst.21 pēc Latvijas laika). Brīdinājums par viesuļvētru izsludināts garā piekrastes joslā. Sevišķi apdraudēta ir Čārlstona, kur saskaņā ar 2020.gada ziņojumu aptuveni 90% no dzīvojamajām mājās ir neaizsargātas pret vētras izraisītiem plūdiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu