Sv, 27.11.2022.

Sakāve pie Limanas - Kremļa lielākā problēma līdz šim, secina ISW

TVNET/LETA/UNIAN
Sakāve pie Limanas - Kremļa lielākā problēma līdz šim, secina ISW
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Reuters / Scanpix

Krievijas karaspēka sakāve pie Limanas Krievijas informācijas telpā izsauca lielāku sajukumu un vairāk negatīvu reakciju nekā krievu atkāpšanās no Kijivas apgabala, Čūsku salas un pat Harkivas apgabala, konstatējuši ASV Kara studiju institūtu (ISW) analītiķi.

Kremļa izsludinātā "daļējā" mobilizācija izjauca Kremļa centienus attēlot karu kā ierobežotu un kopumā sekmīgu, bet Krievijas sakāvi vispirms Harkivas, bet vēlāk Doneckas apgabalā padarīja vispārzināmu plašai Krievijas sabiedrībai.

"Limanas ietekme, visticamāk, ir lielāka, jo krieviem tagad ir bail tikt mobilizētiem, lai risinātu problēmas kaujas laukā. (..) Krievi arī, kā noprotams, redz, ka Kremlis patlabanējo daļējo mobilizāciju, kam bija jābūt ierobežotai un vajadzēja aprobežoties ar kvalificētu rezervistu iesaukšanu, īsteno nelikumīgi un melīgi, pakļaujot mobilizācijas riskam lielu cilvēku skaitu, lai nostiprinātu brūkošo fronti," norāda domnīca.

Arī Pentagonā apliecinājuši, ka ASV uzskata - Limanas atbrīvošana, kas Ukrainas armijai paver ceļu un Severodonecku un Kreminnu, ir būtisks notikums.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu