LVM darbinieki bezpilota gaisa kuģus var sākt izmantot darba vajadzībām tikai pēc tālvadības pilota apliecības iegūšanas un mācībām, kuras organizē LVM,
iepazīstinot ar bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas prasībām uzņēmumā un tā lietošanas īpatnībām meža vidē.
Sadarbojamies arī ar Latvijas Dabaszinātņu un tehnoloģiju universitāti, kā arī Ogres Valsts tehnikumu, iepazīstinot studentus ar bezpilota gaisa kuģu izmantošanu mežsaimniecībā, kā arī ļaujot drošos apstākļos gūt pirmās iemaņas bezpilota gaisa kuģu pilotēšanā."
Kādus uzdevumus droni šobrīd veic mežā?
"Droni ļauj vizuāli sasniegt objektus, kuru apskatei līdz šim bija jāpārvar dažādi fiziski šķēršļi. Galvenokārt bezpilota gaisa kuģi tiek izmantoti apsekošanas vajadzībām, kā palīgrīks ātrākai un efektīvākai datu ieguvei.
Visbiežāk dronus lietojam meža meliorācijas sistēmu apsekošanā, potenciāli bojātu audžu un potenciālo bebraiņu apsekošanā, mežizstrādes kvalitātes noteikšanai, vēja radīto bojājumu noteikšanai.
LVM ikdienā izmanto dronus arī lielo ligzdu monitoringu laikā, meža inventarizācijas datu ievākšanā, mežsaimniecības darbu plānošanā un citviet. Tāpat droniem ir būtiska loma arī uguns un vētru postījumu gadījumos.
Šogad droni arvien plašāk tiek izmantoti LVM Nekustamo īpašumu pārvaldes darbā. LVM ar droniem apseko nomas platības, pārbaudot, vai nomnieks veic zemes apsaimniekošanu atbilstoši līgumā noteiktajam, kā arī, gatavojoties nomas izsolēm, iegūst pietiekami plašu skatu uz konkrētā objekta situāciju no putna lidojuma.
Tāpat dronus izmanto arī bīstamo būvju pārbaudēs un veicot Nekustamo īpašumu valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrēto meža autoceļu atbilstības kontroli, tā iegūstot precīzu ceļu konfigurāciju.