Bezdarba līmenis Latvijā oktobra beigās saglabājās 5,7% (1)

TVNET/LETA
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijā šogad oktobra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

2022.gada oktobra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 50 278 bezdarbnieki, kas ir par 84 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 50 194 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis oktobra beigās joprojām bija Rīgas reģionā - 4,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā - 12,5%, kas ir pieaugums par 0,1 procentpunktu salīdzinājumā ar septembra beigām.

Oktobrī reģistrētā bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu pieaudzis arī Zemgalā, mēneša beigās sasniedzot 5,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Savukārt Vidzemē un Kurzemē reģistrētā bezdarba līmenis oktobrī nav mainījies un mēneša beigās bija attiecīgi 5,9% un 5,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Arī Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis oktobrī nav mainījies un mēneša beigās bija 4,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

2021.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, bet šogad septembra beigās - 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Svarīgākais
Uz augšu