Kopš Čarlzs Darvins izgudroja savu biroja krēslu ar vajadzību pārvietoties pa kabinetu, datora un birojkrēslu tirgus ir ievērojami audzis, paplašinājies un modernizējies, ņemot vērā katra individuālā cilvēka vēlmes, nepieciešamību un ergonomiskās vajadzības. Šeit uzskaitīsim dažus interesantākos un īpašākos datorkrēslus, kuri pieejami mūsdienās un paredzēti, lai individuāli apkalpotu katra darbinieka vajadzības.
Ergonomiskie datorkrēsli
Ergonomiski datorkrēsli ir īpaši izstrādāti, lai veicinātu neitrālu sēdēšanas pozu un nodrošinātu pietiekamu atbalstu, kamēr strādājat ilgas stundas pie datora. Lai gan tie bieži maksā nedaudz vairāk nekā cita veida datorkrēsli, jāņem vērā, ka ilgtermiņā ietaupāt uz savu veselību, jo šie krēsli ir īpaši optimizēti muguras sāpju, sliktas stājas un asinsrites profilaksei.
Līdzsvara krēsli
Viens no ergonomiskā datorkrēsla veidiem ir dažādi līdzsvara krēsli. Tā var būt gan jogas bumba, gan speciāls krēsls ar noapaļotu sēžas daļu, kas liek uz tā sēžot saglabāt līdzsvaru.
Līdzsvara krēsli var sniegt šādas priekšrocības:
- stiprina balsta muskuļus un kāju muskuļus;
- uzlabo asinsriti;
- uzlabo koncentrēšanos un produktivitāti;
- palīdz sadedzināt kalorijas.
Ja izvēlaties izmantot līdzsvara datorkrēslu, vissvarīgākais ir izmantot to īsus brīžus dienas laikā, jo tas neaizstāj parastu datorkrēslu vai ilgstošu sēdēšanu.
Sedlu datorkrēsls
Sedlu krēsli ir vēl viens ergonomisku datorkrēslu veids. Šie datorkrēsli veicina jāšanai uz zirga līdzīgu sēdus stāvokli. Tie ir augstāki nekā parastie krēsli, novietojot augšstilbus 135° leņķī, lai saglabātu jostas izliekumu un atslābinātu muskuļus. Turklāt šis uz priekšu slīpais krēsls uzlabo muskuļu spēku, mazina muguras sāpes un novērš muskuļu un skeleta sistēmas traucējumus, kā tas ir dokumentēts vairākos pētījumos.