Informācija par plānoto Baltkrievijas uzbrukumu Ukrainai tiek izplatīta nolūkā iebiedēt

TVNET/LETA/UNIAN
Informācija par plānoto Baltkrievijas uzbrukumu Ukrainai tiek izplatīta nolūkā iebiedēt
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: AFP/SCANPIX

Informācija par it kā gatavoto Baltkrievijas uzbrukumu tiek izplatīta ar nolūku nobiedēt ukraiņus un šādas viltus ziņas ir izdevīgas Krievijai, paziņojis Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Andrijs Jusovs.

"Informatīvi psiholoģiskās specoperācijas ļoti bieži ir vērstas pret vairākiem mērķiem vienlaikus. Un šajā gadījumā mēs redzam dažādus mērķus, tas ir, no vienas puses, sēt paniku iedzīvotāju vidū, ukraiņu vidū, tajā skaitā pierobežas rajonos. Un dezorientēt Ukrainas aizsardzības spēkus, izkliedēt spēkus, pārvietot spēkus no citiem virzieniem. Šīs speciālās psiholoģiskās informatīvās operācijas objekts un mērķi ir arī pati Baltkrievija un baltkrievi. Izdarīt tā, lai tomēr ievilkt pašu Baltkrieviju pilna mēroga karā," sacīja Jusovs.

Viņš norādīja, ka šobrīd ir ļoti svarīgi saprast, kādus mērķus sev izvirza ienaidnieks.

"Mēs nesakām, ka no Lukašenko režīma nav draudu. Ir un Lukašenko palīdz Putinam ar ieročiem, munīciju un bruņutehniku. Viņš piedāvā savu gaisa telpu uzbrukumiem Ukrainai, bet šodien mēs nevaram teikt, ka drīzumā būs pilna mēroga iebrukums un Baltkrievijas ievilkšana sauszemes operācijā," norādīja Jusovs.

Pēc Jusova teiktā, Krievijas kontingents Baltkrievijas teritorijā pieaug. Taču pati Baltkrievijas trieciengrupa, kas varētu veikt šādu operāciju, nav izveidota.

"Un ja ar pašreizējiem Baltkrievijas armijas spēkiem šādas mēģinājums tiks veikts, tad tā būs tīra pašnāvība gan Baltkrievijas armijai, gan Lukašenko režīmam," norādīja Jusovs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu