Pk, 27.01.2023.

Blaščaks: Vācija atteikusies nodot "Patriot" sistēmas Ukrainai, tās izvietos Polijā

TVNET/LETA
Blaščaks: Vācija atteikusies nodot "Patriot" sistēmas Ukrainai, tās izvietos Polijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks
Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks Foto: EPA/AFI

Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks pavēstīja, ka Vācija atteikusies nodot Ukrainai Varšavai apsolītās pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot", un tās tiks izvietotas Polijā.

Kā tviterī paziņoja Blaščaks, viņam bijušas sarunas ar Vācijas aizsardzības ministri Kristīni Lambrehti. Atbilstoši ministra vārdiem, viņš bija vīlies par atteikumu nodot šīs sistēmas Ukrainai.

"Patriot" izvietošana Ukrainas rietumos vairotu poļu un ukraiņu drošību, norādīja Blaščaks.

Aizsardzības ministrs piebilda, ka viņa valsts kopā ar Vāciju īstenos pasākumus, lai izvietotu Polijā sistēmas "Patriot un pieslēgtu tās poļu pavēlniecības sistēmai.

Berlīne piedāvāja izvietot sistēmas "Patriot" Polijā, lai uzlabotu Polijas pretgaisa aizsardzību pēc tam, kad 15.novembrī Polijas Pševodovas ciemā sešus kilometrus no Ukrainas robežas nokrita un eksplodēja nomaldījusies Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete, kas bija raidīta pret Krievijas raķeti.

Blaščaks 23.novembrī tviterī paziņoja, ka ir nosūtījis Berlīnei ierosinājumu izvietot Vācijas pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" Ukrainā, ņemot vērā jaunos Krievijas raķešu uzbrukumus Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu