Eiropas Komisija apsūdz "Meta" par konkurences pārkāpumiem sludinājumu tirgū

TVNET/LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Chang/ZUMA Press/picture alliance

Eiropas Komisija (EK) apsūdzējusi sociālā tīkla "Facebook" mātesuzņēmumu "Meta" par konkurences noteikumu pārkāpumiem, kropļojot konkurenci tiešsaistes sludinājumu tirgū.

Izmeklēšana tika sākta pērn, un EK pirmdien publiskojusi provizoroskos secinājumus, kuros apsūdz "Meta" saistībā ar veidu, kādā uzņēmums savu tiešsaistes sludinājumu biznesu "Marketplace" iestrādā sociālajā tīklā "Facebook".

Tāpat EK konstatējusi, ka "Meta" konkurentiem nosaka netaisnīgus nosacījumus.

"Meta" gan šīm apsūdzībām nepiekrīt, taču sola sadarboties ar EK.

EK norāda, ka, sociālajā tīklā iestrādājot "Marketplace", "Facebook" lietotājiem automātiski ir piekļuve "Marketplace" neatkarīgi no tā, vai viņi to vēlas. Tādējādi rodas bažas, ka tas uzņēmumam sniedz priekšrocības attiecībā uz klientu aptveršanu.

"Meta" arī vienpusēji nosaka netaisnīgus nosacījumus tiešsaistes sludinājumu biznesa konkurentiem, kas reklamē savus pakalpojumus "Facebook" vai "Instagram", vēstī EK. Tas tiek darīts, izmantojot “nepamatotus, nesamērīgus” pakalpojumu sniegšanas noteikumus, kas atļauj "Meta" izmantot no konkurentiem iegūtus ar reklāmām saistītus datus, lai sniegtu labumu "Marketplace".

EK arī norāda, ka "Meta" dominē ES sociālo tīklu tirgū, kā arī tiešsaistes reklāmu tirgū sociālajos medijos bloka valstīs.

Svarīgākais
Uz augšu