"Meta" jāmaksā 390 miljonu eiro sods par ES personas datu aizsardzības noteikumu pārkāpšanu

TVNET/LETA/AFP/AP
"Meta" jāmaksā 390 miljonu eiro sods par ES personas datu aizsardzības noteikumu pārkāpšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Chang/ZUMA Press/picture alliance

Īrijas Datu aizsardzības komisija trešdien noteikusi sociālo tīklu "Facebook" un "Instagram" mātesuzņēmumam "Meta" 390 miljonu eiro naudassodu par Eiropas Savienības (ES) personas datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem abās platformās.

No šīs summas 210 miljoni eiro ir par pārkāpumiem platformā "Facebook", bet 180 miljoni eiro - par pārkāpumiem platformā "Instagram".

Komisijas paziņojumā teikts, ka "Meta" pārkāpa "savas saistības attiecībā uz caurskatāmību" un izmantoja nepareizu juridisko pamatojumu personas datu apstrādei nolūkā tos izmantot, lai adresētu šiem lietotājiem reklāmu atkarībā no šo lietotāju interesēm tiešsaistē.

"Meta" mainījusi savus pakalpojumu noteikumus attiecībā uz reklāmu, faktiski piespiežot lietotājus piekrist viņu personas datu izmantošanai, tādējādi pārkāpjot ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Tā kā "Meta" Eiropas birojs atrodas Dublinā, Īrijas Datu aizsardzības komisijas kompetencē ir uzraudzīt, vai tiek ievērotas ES tiesību normas.

Neskaitot šo sodu, kopš 2021.gada Īrijas regulators "Meta" par ES normu pārkāpumiem sodījis četras reizes, nosakot naudassodus vairāk nekā 900 miljonu eiro kopsummā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu