VIDEO ⟩ Ķīlis reģistrējies "Telegram". Kas notika ar mirušā politiķa tālruņa numuru?

TVNET/LETA
Ķīlis reģistrējies "Telegram". Kas notika ar mirušā politiķa tālruņa numuru?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Sociālā saziņas vietne "Telegram".
Sociālā saziņas vietne "Telegram". Foto: Nikita Burdenkov/Shutterstock

Saziņas lietotnē "Telegram" esot parādījies aizsaulē aizgājušā politiķa Roberta Ķīļa tālruņa numurs. Tas izraisījis mulsumu tiem, kuriem telefonos saglabāts Ķīļa tālruņa numurs, stāsta raidījums "Bez Tabu".

Sociālā tīkla lietotāji, kuriem šis tālruņa numurs saglabāts kā Ķīļa numurs, saņēmuši paziņojumu, ka it kā Roberts Ķīlis reģistrējies lietotnē.

"Elektronisko sakaru likums nosaka, ka minimālais termiņš pēc sakaru pakalpojuma līguma izbeigšanas ar lietotāju pirms nodošanas nākamajam lietotājam ir viens mēnesis, bet praksē operatori to pietur ap sešiem mēnešiem," stāsta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Tīklu infrastruktūras nodaļas vadītājs Māris Pavārs.

Numuru pieturēšana vismaz mēnesi un nodošana citam lietotājam ir prakse, ko piekopj Eiropas Savienībā.

"Operators saņēmis numerāciju. Par to viņš maksā numerācijas nodevu. Līdz ar to, ja numurs netiek piešķirts nākamajam galalietotājam, tie būs izdevumi operatoram," skaidro Māris Pavārs.

SPRK vērš uzmanību, ja tuvinieki nevēlas, ka mirušā tālruņa numuru nodod lietošanā citam cilvēkam, var turpināt par to maksāt abonēšanas maksu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu