S, 28.01.2023.

Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ miljoniem bērnu laupīta pienācīga izglītība

TVNET/LETA/DPA
Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ miljoniem bērnu laupīta pienācīga izglītība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters / Scanpix

Krievijas iebrukums Ukrainā apgrūtinājis izglītības ieguvi vairāk nekā pieciem miljoniem bērnu, otrdien paziņojis ANO Bērnu fonds (UNICEF).

Karš, kas ilgst jau 11 mēnešus, saasinājis Ukrainas izglītības sektora problēmas, kuras izraisīja koronavīrusa pandēmija, norādīja UNICEF, piebilstot, ka situācija ir vēl sliktāka Ukrainas austrumos, kur karadarbība notiek jau astoņus gadus.

Karā sagrautas vai bojātas tūkstošiem skolu un citu izglītības iestāžu, un daudzi vecāki baidās sūtīt savus bērnus uz skolu drošības apsvērumu dēļ.

Vairāk nekā 1,9 miljoni bērnu iegūst izglītību attālināti un 1,3 miljoni, kombinējot mācības klātienē un attālināti. Taču Krievijas uzbrukumi Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai izraisījuši plašus elektroapgādes traucējumus, kas apgrūtina attālinātu mācīšanos, norādīja fonds.

UNICEF rīcībā esošie dati liecina, ka divi no trim Ukrainas bēgļu bērniem, kas dzīvo ārzemēs, pašlaik neapmeklē konkrētās valsts skolu.

"Skolas un pirmsskolas izglītības iestādes sniedz bērniem būtisku struktūras un drošības sajūtu un mācību neapmeklēšana var atstāt sekas uz visu mūžu," sacīja UNICEF Eiropas un Vidusāzijas reģionālais direktore Afšana Hana.

"Pauzes pogas nav. Nav iespējams vienkārši atlikt bērnu izglītību un atgriezties pie tās, kad citas prioritātes būs atrisinātas, neriskējot ar veselas paaudzes nākotni," brīdināja Hana.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu