ASV piegādās Ukrainai 31 tanku "M1 Abrams"

Papildināts
TVNET/LETA/BBC
ASV piegādās Ukrainai 31 tanku "M1 Abrams"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 40
"M1 Abrams". Ilustratīvs attēls.
"M1 Abrams". Ilustratīvs attēls. Foto: ERIK S. LESSER/EPA

ASV piegādās Ukrainai 31 tanku "M1 Abrams", trešdien apstiprināja ASV prezidents Džo Baidens.

Viņš uzrunā Baltajā namā "Abrams" tankus nodēvēja par "visspējīgākajiem pasaule". Pēc Baidena teiktā, ASV piegādās Ukraina rezerves daļas un aprīkojumu, kā arī apmācīs tankistus. Viņš atzina, ka tanku piegādes prasīs laiku.

Baidens arī uzslavēja Vācijas kancleru Olafu Šolcu par lēmumu piegādāt Ukrainai 14 smagos tankus "Leopard 2A6".

"Vācija ir tiešām kļuvusi aktīvāka, un kanclers ir bijis spēcīga balss vienotībai" starp Ukrainas sabiedrotajiem, sacīja Baidens.

Baidens norādīja, ka ASV tanku un citas militārās palīdzības mērķis ir palīdzēt Ukrainai sevi aizstāvēt un tas nerada uzbrukuma draudus Krievijai.

Kā ziņots, Vācija plāno no Bundesvēra krājumiem Ukrainai piegādāt 14 smagos tankus "Leopard 2A6", trešdien pavēstīja valdības pārstāvis Štefens Hēbeštreits.

Berlīne atļāvusi arī citām valstīm, kuru bruņojumā ir Vācijā ražotie smagie tanki "Leopard", nodot tos Ukrainai, teikts viņa izplatītajā paziņojumā.

Vācijas izdevums "Spiegel" vēsta, ka Eiropas valstis vēlas pēc iespējas ātrāk Ukrainai izveidot divus tanku bataljonus, kuros katrā būs 40 tanki.

ASV ir jāaprīko vēl viens bataljons ar kaujas tankiem "Abrams".

Tanki "Leopard 2A6" no Vācijas nonāks bataljonā, kurā, iespējams, piedalīsies Somija, Spānija un Nīderlande. Polija un Norvēģija komplektē otro bataljonu ar tankiem "Leopard 2A4", raksta "Spiegel".

Pirmie tanki no Vācijas varētu ierasties Ukrainā aptuveni trīs mēnešu laikā, pavēstīja Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu