T, 22.03.2023.

Sniega cilvēks varētu būt visai vienkārši izskaidrojama parādība

TVNET
Sniega cilvēks varētu būt visai vienkārši izskaidrojama parādība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Vai sniega cilvēks?
Vai sniega cilvēks? Foto: Wikimedia Commons

Jaunā pētījumā publicētā informācija liecina, ka lielākajā daļā gadījumu, kad cilvēki redzējuši tā saucamo sniega cilvēku jeb jetiju, mistiskais radījums patiesībā bijis nekas cits kā melnais lācis uz pakaļkājām.

Amerikas melnie lāči (ursus americanus) parasti pārvietojas uz četrām kājām, tiesa, ja tiem vajag kaut ko skaidrāk saskatīt vai saost, tad tie var piecelties un pat staigāt uz abām pakaļkājām, no tālienes patiesi atgādinot spalvainu, divkājainu, cilvēkam attāli līdzīgu briesmoni.

Šī nav pirmā reize, kad zinātnieki sniega cilvēka fenomenu skaidro ar melno lāču izdarībām. 2005. gadā kāds zinātnieks salīdzināja melno lāču populācijas ar ziņojumiem par redzētiem sniega cilvēkiem ASV ziemeļrietumos. Toreiz tika secināts, ka vainīgs kāds cits dzīvnieks, nevis melnais lācis. Tiesa, 2009. gada pētījumā, kurā tika aptverts tas pats reģions, zinātnieki atklāja ievērojamu pārklāšanos starp melno lāču populācijām un novērotajiem sniega cilvēkiem.

VIDEO: LĀCIS STAIGĀ UZ DIVĀM KĀJĀM

Jaunajā pētījumā zinātnieki paplašinājuši izanalizējamās teritorijas, secinot, ka lielākā daļa redzēto sniega cilvēku patiešām varētu būt melnie lāči. Tiesa, interesants ir fakts, ka Floridas un Teksasas štatā melnie lāči nav tik bieži sastopami kā citur, tomēr ziņojumu par redzētiem sniega cilvēkiem tur nav mazāk.

Tomēr melnais lācis nav vienīgais, kas no tālienes varētu izskatīties pēc sniega cilvēka. Tam līdzīgs attiecīgos apstākļos un no attiecīgā skatupunkta varētu būt arī tu vai es.

Jaunais pētījums vēl nav recenzēts un ir publicēts vietnē “bioRxiv”.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu