Kā notiek neauglības diagnostika un ārstēšana?
Jebkuras diagnostikas sākumā notiek rūpīga informācijas apzināšana par neauglīgā pāra anamnēzi, tiek veikti nepieciešamie izmeklējumi – asins analīzes, spermas diagnostika, USG. „Northway” klīnika auglības traucējumu diagnostikā un ārstēšanā plaši pielieto arī histeroskopijas metodi, kas ļauj konstatēt tādas dzemdes īpatnības, kas nav saskatāmas USG izmeklēšanas laikā. Tālāk, pamatojoties uz iegūto informāciju, tiek izstrādāta vispārējā ārstēšanas stratēģija, pielietojot medikamentozu un / vai ķirurģisku pieeju. Tikai tad, ja iepriekšminētās metodes nedod gaidīto rezultātu, tiek veikta medicīniskā apaugļošana. „Northway” klīnikā tiek nodrošinātas visas pasaulē atzītās medicīniskās apaugļošanas metodes – mūsu speciālisti piedāvās piemērotāko un efektīvāko metodi jebkurā no auglības traucējumu gadījumiem.
Cik liela ir iespējamība palikt stāvoklī pēc medicīniskās apaugļošanas?
Tas atkarīgs no vairākiem faktoriem, tādiem kā para vecums un diagnozes smaguma pakāpe. Ne mazāk svarīgs faktors ir arī apaugļošanas veids, kā arī pāra līdzestība ārstēšanas procesā.
Pēc pēdējiem Eiropas cilvēku reproduktoloģijas un embriologu biedrības datiem, kas tika apkopoti 2018. gadā, medicīniskās apaugļošanas ciklu skaits turpina pieaugt, taču samazinās vairāk nekā viena embrija transfēru skaits (1). Pēc 21 Eiropas klīnikas ziņotajiem rezultātiem – veicot svaigo embriju transfēru, grūtniecību skaits pēc IVF procedūras pieauga par 34,1%, bet pēc ICSI procedūras – par 32,1%. Savukārt veicot atsaldēta embrija transfēru, klīnisko grūtniecību skaits pieauga par 33,4%*.
Līdz ar to aicinu pacientes apzināties, ka neauglība nav spriedums, bet gan saslimšana, ko var un ir nepieciešams pārvarēt! Tas ir mūsu kopīgais galvenais uzdevums – darīt visu iespējamo, lai ģimenē dzimtu veselīgs un laimīgs bērns!
Pieteikties uz konsultāciju pie „Northway” klīnikas speciālistiem var, zvanot uz tālruni +371 26407723 vai +371 28664723, rakstot e-pastu info@northwayklinika.lv, kā arī elektroniskā pieraksta sistēmā www.epacients.lv.
*C Wyns, C De Geyter, C Calhaz-Jorge, M S Kupka, T Motrenko, J Smeenk, C Bergh, A Tandler-Schneider, I A Rugescu, V Goossens ART in Europe, 2018: results generated from European registries by ESHRE Human Reproduction Open, Volume 2022, Issue 3, 2022, hoac022, https://doi.org/10.1093/hropen/hoac022