Augstāks risks jaunībā, zemāks – tuvojoties pensijas vecumam
Gados jauniem cilvēkiem, kuri nesen sākuši darba gaitas, ieteicams rūpīgi izvērtēt sava pensiju plāna veidu – aktīvs vai konservatīvs, jo nereti pensiju 2. līmeni nauda tiek ieguldīta automātiski, rūpīgāk neiedziļinoties kādā no plāniem. Tādējādi uzkrājums tiek veidots konservatīvos plānos, lai gan gados jauniem cilvēkiem, kas pensionēsies vēlāk nekā pēc 10 gadiem, nevajadzētu vairīties no riska un būtu ieteicams ieguldīt pensiju plānos ar augstāku risku un lielāku paredzamo ienesīgumu.
Lai arī aktīvie plāni ir pakļauti lielākām tirgus svārstībām, ilgtermiņā lielāks risks spēj sniegt lielāku atdevi.
Izvēloties savam vecumam aktīvu pensiju plānu, ekonomiski aktīvie iedzīvotāji pie tā var pieturēties ilgāku laiku – ieteicamais brīdis risku samazināšanai jeb pensiju plāna maiņai ir pēc 50 gadu vecuma, kad ir svarīgi izvērtēt esošo pensiju plānu, lai saprastu, vai tas ir situācijai piemērots.
Šajā vecuma posmā labāk izvēlēties konservatīvāku pensiju plānu un turpmāk to pārskatīt vismaz reizi piecos gados, lai pāreja uz finansiāli labklājīgu pensionēšanos būtu pēc iespējas sabalansētāka.
Neskaidrību gadījumā ieteicams konsultēties ar finanšu speciālistu, lai atrastu konkrētajai situācijai izdevīgāko risinājumu.