T, 29.03.2023.

Lielbritānija Zelenska vizītes laikā paziņo par jaunām sankcijām Krievijai; apsver iznīcinātāju piegādi Ukrainai ilgtermiņā

Papildināts
LETA/AFP
Lielbritānija Zelenska vizītes laikā paziņo par jaunām sankcijām Krievijai; apsver iznīcinātāju piegādi Ukrainai ilgtermiņā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: AFP/SCANPIX

Lielbritānijas valdība trešdien paziņojusi par jaunām sankcijām Krievijai saistībā ar tās atkārtoto iebrukumu Ukrainā.

Londona par jaunajām sankcijām paziņojusi, uzņemot vizītē Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeimss Kleverlijs sacīja, ka jaunās sankcijas vērstas pret organizācijām, uz kurām paļaujas Krievijas armija, un, cerams, palielinās ekonomisko spiedienu uz Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un apgrūtinās Krievijas spējas karot.

Sankcijas piemērotas sešām kompānijām, kas piegādā Krievijas armijai militāro aprīkojumu, piemēram, bezpilota lidaparātus - "RT-Komplekt", "Oboronlogistics", "CST", "Universalmash", "Lipeck" un "Topaz".

"Melnajā sarakstā" iekļautas arī astoņas personas un IT pakalpojumu kompānija "Moscoms", kas saistītas ar "finanšu tīkliem, kas palīdz uzturēt Kremļa elites bagātību un varu", norādīts Lielbritānijas valdības paziņojumā.

Sankcijām pakļauts Krievijas biznesa ombudsmens Boriss Titovs, naftas nozares uzņēmējs Nikolajs Jegorovs, propagandas medija "Regnum" īpašnieks Sergejs Rudnovs, Svetlana Krivonogiha, kurai, kā ziņojuši neatkarīgie mediji, esot kopīgs bērns ar Putinu, kompānijas "Aerostart" īpašnieks Viktors Mjačins, farmācijas kompānijas "R-Pharm" valdes priekšsēdētājs Aleksejs Repiks, bijušais Putina palīgs Jevgēņijs Školovs un asociācijas "Lietišķā Krievija" prezidents Pāvels Titovs.

Kleverlijs pauda pārliecību, ka Krievijai nebūs piekļuves aktīviem, ko Lielbritānija ir iesaldējusi, kamēr tā nepārtrauks apdraudēt Ukrainas teritoriālo suverenitāti un integritāti.

Lielbritānija kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā sākuma ir piemērojusi sankcijas vairāk nekā 1300 personām un iestādēm.

Dauningtstrīta: Lielbritānija apsver iznīcinātāju piegādi Ukrainai ilgtermiņā

Lielbritānija izvērtēs iespējas nosūtīt Ukrainai reaktīvos iznīcinātājus, trešdien pavēstīja premjerministra Riši Sunaka birojs, norādot, ka tas būtu ilgtermiņa risinājums.

"Premjerministrs uzdevis aizsardzības ministram izvērtēt, kādus iznīcinātājus mēs varētu piešķirt, bet, lai tas būtu skaidri, tas ir ilgtermiņa risinājums," sacīja Sunaka pārstāvis sakariem ar presi.

Lielbritānijas valdība trešdien pavēstīja, ka piedāvās apmācības ukraiņu reaktīvo iznīcinātāju pilotiem un jūras kājniekiem.

Sunaka birojs brīdināja, ka Ukrainas pilotu apmācība izmantot modernās britu lidmašīnas būs ilgs process.

"Mēs vēlamies darīt visu iespējamo, lai šie piloti tiktu apmācīti pēc iespējas ātrāk," sacīja pārstāvis.

"Taču tas ir sarežģīts militārais aprīkojums un pašreizējais Apvienotās Karalistes pilotu apmācības periods ir aptuveni pieci gadi," viņš piebilda.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais