O, 30.05.2023.

Lietoto auto tirgotāju shēmas ik gadu valstij rada 55 miljonus eiro lielus zaudējumus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Aizputināta automašīnas numurzīme.
Aizputināta automašīnas numurzīme. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Lietoto transportlīdzekļu tirgotāju shēmas, iesaistot fiziskas personas automašīnu reģistrācijā, gadā valstij rada apmēram 55 miljonu eiro zaudējumus, otrdien Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē teica deputāts un Auto asociācijas vadītājs Andris Kulbergs (AS).

Komisija otrdien skatīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas izstrādāti, lai paaugstinātu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu administrēšanas pasākumu efektivitāti un mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru lietotu transportlīdzekļu tirdzniecības jomā.

Finanšu ministrijas pārstāve sēdē skaidroja, ka automobiļu pirmreizējā reģistrācijā Latvijā tiek iesaistītas fiziskās personas, kuru starpniecību izmanto juridiskās personas ar mērķi slēpt gūtos ienākumus no uzņēmuma saimnieciskās darbības. Likumā paredzēts iekļaut ierobežojumu, kas neļaus fiziskai personai reģistrēto automašīnu 30 dienas atsavināt.

Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrējot lietoto no citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts ievesto automašīnu fiziskai personai būs jāsniedz informācija arī par darījuma summu un pārdevēju.

Kulbergs skaidroja, ka lietoto automašīnu tirgū jau gadiem ilgi notiek pievienotās vērtības nodokļa shēmas, un tas rada apmēram 55 miljonu eiro zaudējumus gadā.

Viņš arī norādīja, ka likuma grozījumi fiziskām personām, kuras tiešām iegādāsies ārvalstīs automašīnas savām vajadzībām, tas neko būtiski nemainīs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu