Biedējoši ir tas, ka "kremlini" notikušā kontekstā slavē pieņemto ārvalstu aģentu likumu, norādot, ka pret tiem ir jāvēršas vēl bargāk un stingri jāuzrauga izglītības iestādes, kurām ir kaut mazākais ārvalstu finansējums, jo tieši tās ir radījušas tādu "riebekli" (mrazj) kā Trepova. Izskanēja pat ierosinājumi, ka cīņai ar pašmāju "nodevējiem" un visādiem pacifistiem ir jāpieņem likums, kas paredzētu sodu par rusofobiju. Viegli noprast, ka zem šā jēdziena var palikt jebkuras protesta izpausmes valdošajai varai.
Jāpiemin, ka Krievijas Valsts dome 13.aprīlī skatīs grozījumus Krievijas Kriminālkodeksā, palielinot kriminālsodus par valsts nodevību un teroristiskām darbībām. Krievijas Valsts domes Likumdošanas komiteja ir apstiprinājusi grozījumus Krievijas Kriminālkodeksā, kas paredz mūža ieslodzījumu par valsts nodevību un palielina cietumsodus par teroristiskām darbībām, tostarp teroristisku darbību veikšanu, atbalstu teroristu aktivitātēm, transporta un veselības infrastruktūras sabotēšanu.
Krievijas Kriminālkodeksā minētā valsts nodevības definīcija, visticamāk, ir apzināti veidota neskaidra un izplūdusi, ietverot spiegošanu, valsts noslēpumu nodošanu ārvalstu valdībām vai to pārstāvjiem un finansiālas, loģistikas, konsultāciju vai cita veida palīdzības sniegšanu ārvalstu organizācijām, kas iesaistītas darbībās, kas vērstas pret Krievijas valsts drošību. Šāda likumdevēja manipulācija ir daļa no plašākiem centieniem veicināt pašcenzūru un paplašināt iespējas represijām, vēsta ASV domnīca "Kara pētījumu institūts" (ISW).
Interesanti, ka Londonā dzīvojošais politologs, pasniedzējs un rakstnieks Marks Galeoti, kas specializējies Krievijas jautājumos, īpaši saistībā ar organizēto noziedzību, izslēdz iespēju, ka Tatarska nogalināšana bija "dažu, iespējams, mītisku Krievijas pret režīmu vērstu teroristu prāta auglis, neskatoties uz dažiem retrospektīviem apgalvojumiem, jo es neesmu redzējis reālu pierādījumu tam, ka viņi patiešām pastāv, nemaz nerunājot par pieejamajiem resursiem un izsmalcinātību, lai veiktu šādus uzdevumus". Galeoti ticamāka liekas versija, ka Tatarska nogalināšanai, tāpat kā Kerčas tilta spridzināšanai, tomēr ir saistība ar Ukrainas specdienestiem, un pēc politologa domām, Tatarska slepkavība nebūs pēdējā.