Pk, 22.09.2023.

Video ⟩ "Progresīvie" ir izraudzījušies savu kandidātu prezidenta amatam un to paziņos nākamnedēļ

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Partijas "Progresīvie" līdzpriekšsēdētājs Andris Šuvajevs
Partijas "Progresīvie" līdzpriekšsēdētājs Andris Šuvajevs Foto: Paula Čurkste/LETA

Partija "Progresīvie" nākamnedēļ plāno paziņot savu Valsts prezidenta amata kandidātu. Politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs Andris Šuvajevs šorīt intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja, ka partija ir izraudzījusies savu kandidātu Valsts prezidenta amatam un tas tiks virzīts, par to paziņojot jaunnedēļ.

"Progresīvajiem" ir svarīgi, lai topošais prezidents būtu ar nepārprotamu virzību uz vēl dziļāku integrāciju Eiropas Savienībā un NATO, kā arī ar nepārprotamām Rietumu vērtībām.

Partijai arī būtiski, lai jaunais valsts prezidents aktīvāk strādātu ar cilvēktiesību un tiesiskuma jautājumiem, piemēram, saistībā ar Kopdzīves likumu un minimālā ienākuma līmeni

"Gribam redzēt prezidentu, kurš noteikti ir aktīvāks publiski un politiski šo divu jautājumu virzīšanā," pauda Šuvajevs.

Kā ziņots, pirmais ambīcijas kandidēt uz Valsts prezidenta amatu pieteica uzņēmējs Uldis Pīlēns. Bez "Apvienotā saraksta" viņam atbalstu ir paudusi virkne opozīcijas politiķu, tomēr stabils balsu vairākums vēlēšanās Pīlēnam pašlaik nav drošs.

Vēlāk arī līdzšinējais Valsts prezidents Egils Levits paziņoja, ka ir gatavs kandidēt uz otru termiņu valsts pirmās personas amatā. Levitam atbalstu sola Nacionālā apvienība un "Jaunā vienotība", līdz ar to arī viņam pašlaik nepietiek balsu pārvēlēšanai.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir paudis, ka "Jaunā vienotība" vēlas, lai koalīcija nonāktu pie viena Valsts prezidenta amata kandidāta - Levita.

Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks maija pēdējā dienā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais