Sv, 11.06.2023.

"airBaltic" zaudējumi sarukuši līdz 11,4 miljoniem eiro

Papildināta
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
"airBaltic" saņem kārtējo "Airbus" A220-300 lidmašīnu
"airBaltic" saņem kārtējo "Airbus" A220-300 lidmašīnu Foto: Publicitātes foto

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" ieņēmumi šogad pirmajā ceturksnī bija 105,1 miljons eiro, kas ir par 74,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi samazinājās 3,3 reizes - līdz 11,4 miljoniem eiro, informēja "airBaltic" pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka 2023.gada pirmajā ceturksnī gūtie ieņēmumi ir visu laiku lielākie, kādi reģistrēti pirmajā ceturksnī lidsabiedrības vēsturē. Tāpat jāņem vērā, ka ierasti gada pirmais ceturksnis avionozarē ir vismazāk ienesīgais. 

Šogad pirmajos trijos mēnešos pārvadāto pasažieru skaits bija par 77% lielāks nekā 2022.gada pirmajā ceturksnī - 770 tūkstoši. Savukārt gadā kopumā "airBaltic" plāno pārvadāt 4,4 miljonus pasažieru.

Savukārt punktualitātes rādītājs šā gada pirmajā ceturksnī ir pasliktinājes salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu - 78,1%, kamēr pērn šajā periodā tas bija 87,1%. Kompānijas pārstāvji, vebinārā, kurā tika prezentēti pirmā ceturkšņa rezultāti, to skaidroja ar aviācijas nozares darbinieku streikiem vairākās valstīs, kuru dēļ vairākus lidojumus pat nācies atcelt, kā arī ar lidmašīnu dzinēju piegāžu problēmām. 

Attiecībā uz dzinēju piegādēm to ražotāja sniegtā informācija liecinot, ka ar problēmām aviokompānijām var nākties sadzīvot līdz pat 2025. gadam. Tomēr "airBaltic" pārstāvji sagaida, ka tieši ar "airBaltic" flotē izmantotajiem dzinējiem piegāžu sarežģījumi varētu beigties jau līdz šā gada beigām.

"airBaltic" valdes priekšsēdētājs Martins Gauss norādīja, ka 2023.gada pirmā ceturkšņa rādītāji ir pārspējuši lidsabiedrības gaidas, mērķtiecīgi virzot "airBaltic" uz spēcīgiem komerciāliem rādītājiem un noturīgu rentabilitāti.

Lai gan arī šā gada pirmais ceturksnis noslēgts ar zaudējumiem, tie ir krietni samazinājušies. Kompānijā arī atzīmēja, ka pirmā ceturkšņa neto rezultāti ir pat lebāki nekā pirmspandēmijas pirmajā ceturksnī 2019. gadā.

"Šogad mūsu uzstādījums ir sasniegt 700 miljonu eiro ieņēmumus un arī ievērojamu pārvadāto pasažieru pieaugumu, līdz 2023.gada izskaņai pārvadājot 4,4 miljonus pasažieru," pauda Gauss.

"airBaltic" vadītājs arī atzīmēja, ka lidsabiedrība turpina līdz šim uzņemto kursu ceļā uz akciju sākotnējā piedāvājuma (IPO) izteikšanu 2024.gadā.

Tāpat kompānijas pārstāvji informēja, ka šā gada otrajā pusē plānots refinansēt "airBaltic" izdotās eiroobligācijas, kuru dzēšanas termiņš ir nākamā gada jūlijs. 

Jau vēstīts, ka "airBaltic" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 500,17 miljoni eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2021.gadā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās 2,5 reizes - līdz 54,219 miljoniem eiro.

Pērn pirmajā ceturksnī "airBaltic" darbības ieņēmumi bija 60,1 miljons eiro, bet zaudējumi sasniedza 37,4 miljonus eiro.

Latvijas valstij pieder 97,97% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 2,03%.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu