Sv, 11.06.2023.

"airBaltic" pasažieri varēs iegādāties ilgtspējīgu aviācijas degvielu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Publicitātes foto

Lai veicinātu izpratni par ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF – sustainable aviation fuel) pieaugošo nozīmi gaisa satiksmē un klimata neitralitātes mērķu sasniegšanā, Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" pakāpeniski piedāvās pasažieriem samazināt savu ietekmi uz vidi (t.s. ekoloģiskās pēdas nospiedumu) lidojumos.

Sākot ar 24. maiju, ikviens pasažieris varēs sniegt savu ieguldījumu ilgtspējīgas nākotnes veidošanā un brīvprātīgi pasūtīt nelielu daļu – aptuveni vienu kilogramu – SAF. To varēs pasūtīt kopā ar lidojuma rezervāciju mājaslapā. Atkarībā no lidojuma klases SAF maksās, sākot no EUR 2,99 vienam pasažierim par katru lidojumu. Ja rezervācijā ir vairāki pasažieri un/vai lidojumi (tostarp savienotie lidojumi), SAF iegāde būs piemērota katram lidojumam un katram pasažierim.

Pasažieriem, kuri priekšroku dod apkalpošanai ceļojumu aģentūrās, arī būs iespēja iegādāties SAF kopā ar aviobiļetēm vai pievienot to rezervācijai vēlāk.

Savukārt "airBaltic Club" biedriem tiks piedāvāts izmantot savus uzkrātos lojalitātes punktus, lai iegādātos neierobežotu daudzumu SAF kilogramu "airBaltic Club" veikalā.

Pasūtīto degvielas apjomu "airBaltic" iekļaus nākamajās SAF iegādēs un izmantos 12 mēnešu laikā no attiecīgā lidojuma.

Ilgtspējīga aviācijas degviela ir aviācijas prasībām un sertifikācijai atbilstoša degviela, kas tiek ražota ilgtspējīgā veidā un kuras ražošanā izmanto jēlnaftai alternatīvas izejvielas. Viens kilograms SAF pilnā produkta dzīves ciklā rada līdz pat 80% mazāk CO2 izmešu salīdzinājumā ar tādu pašu daudzumu fosilās degvielas. SAF ražošanā joprojām pastāv virkne izaicinājumu, piemēram, nepietiekamas ražošanas jaudas un augstas ražošanas izmaksas. Tā rezultātā šī degviela ir līdz pat trim reizēm dārgāka par fosilo (ierasto, līdz šim plaši izmantoto) aviācijas degvielu.

Zita Barānova, "airBaltic" ilgtspējas vadītāja: “airBaltic" jau kopš 2020. gada izmanto nelielu daļu ilgtspējīgas aviācijas degvielas – 2022. gadā aptuveni 4,4% degvielas saturēja SAF piemaisījumu. Redzot, ka pieaug to pasažieru skaits, kuriem ilgtspējas jautājumi ir būtiski un kuri vēlas samazināt savu ietekmi uz vidi, nolēmām arī pasažieriem dot iespēju jau tagad pievienot nelielu daļu SAF saviem lidojumiem. Tādējādi mēs kopā veidojam arvien lielāku pieprasījumu pēc ilgtspējīgākas aviācijas degvielas, kas ir viens no galvenajiem instrumentiem ceļā uz klimatneitrālu aviāciju.”

Ņemot vērā aviācijas nozares, tās profesionālo organizāciju un Eiropas Savienības apņemšanās visaptveroši īstenot ilgtspējīgas darbības un mērķus, 2022. gadā Latvijas lidsabiedrības "airBaltic" padome apstiprinājusi uzņēmuma stratēģiskās vides, sociālās un pārvaldības ilgtspējas prioritātes. Starp tām ir pieņemta apņemšanās panākt oglekļa neitralitāti līdz 2050. gadam.

"airBaltic" nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu