Farmaceits nav vienkārši pārdevējs
Lielākais mīts par šo profesiju ir tas, ka farmaceits ir “tikai pārdevējs”, stāsta L. Graudiņa. Taču farmaceits ir neatņemama veselības aprūpes daļa, jo pārsvarā tieši pie viņa pirmkārt vēršas cilvēki, ja nejūtas veseli.
Farmaceita profesijas pamatā ir vēlme palīdzēt, zinātkāre un arī spēja pielāgoties un risināt jaunas un nestandarta situācijas. Farmaceitam darba dienas nekad nav vienādas, īpaši strādājot aptiekā, kur ik dienu nākas saskarties ar jaunām situācijām, kurām nepieciešams operatīvi rast risinājumu. Farmācija nestāv uz vietas, un regulāri tiek atklāts kas jauns, līdz ar to farmaceitam mācīšanās ar studiju noslēgšanu nebeidzas. Taču pats svarīgākais farmaceita profesijā ir iespēja, izmantojot savas zināšanas un prasmes, rūpēties par cilvēku veselību un labsajūtu.
Robots vai mākslīgais intelekts nekad nebūs spējīgs aizstāt cilvēku šajā profesijā, jo tajā zināšanas un prasmes mijas ar cilvēcisko – vēlmi palīdzēt un sniegt ieguldījumu sabiedrības kopējā veselībā. Un tieši cilvēciskais faktors farmaceita profesiju mūsdienās un arī nākotnē padara par ļoti būtisku un neaizvietojamu, uzsver L. Graudiņa.
“Nākotnē farmāciju es saredzu kā ļoti attīstījušos – ar daudz jauniem medikamentiem, kas ārstē vai uzlabo dzīves kvalitāti tiem, kas sirgst ar smagām un grūti ārstējamām vai pat neārstējamām slimībām,” saka farmaceite. “Savukārt aptieku vidē nākotnē varētu tikt automatizētas dažādas lietas, kas ļautu farmaceitam veltīt vēl vairāk laika cilvēkam, lai izzinātu viņa vajadzības, konsultētu un būtu tam, kas uzrauga ārsta nozīmētu medikamentozu ārstēšanu. Arī nākotnē redzu, ka farmaceiti strādā roku rokā ar ārstiem, lai atrastu pacientam piemērotākās ārstēšanas iespējas.”