VIDEO ⟩ Ņenaševa apšauba, ka "Progresīvie" varētu sastrādāties ar NA

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Partijas "Progresīvie" pārstāve Antoņina Ņenaševa
Partijas "Progresīvie" pārstāve Antoņina Ņenaševa Foto: Evija Trifanova/LETA

Pašlaik opozīcijā esošās partijas "Progresīvie" deputāte Antoņina Ņenaševa apšauba, ka "Progresīvie" spētu sadarboties ar Nacionālo apvienību (NA).

Pašlaik valdošajā koalīcijā strādā "Jaunā vienotība" (JV), NA un "Apvienotais saraksts" (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, premjers Krišjānis Kariņš (JV) ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvajiem".

Ņenaševa pastāstīja, ka pagaidām "Progresīvo" valde ir pieņēmusi lēmumu iet uz sarunām ar citām partijām par iespējamu iekļaušanos valdībā, ja uz tādām tiks uzaicināta. Pagaidām neviena šāda uzaicinājuma uz sarunām partijai nav.

Politiķe uzsvēra, ka pašlaik nevar atbildēt, vai "Progresīvie" tuvākajā laikā būs valdībā, lai arī valdība pēdējā laikā esot disfunkcionāla.

Taujāta, kādu "Progresīvie" gribētu redzēt valdošo koalīciju, Ņenaševa atbildēja, ka partijā šajā jautājumā nekādi lēmumi nav pieņemti, taču viņai pašai šķiet, ka ar dažām partijām, kuru vārdi tiek nosaukti koalīcijas kontekstā, sastrādāties nebūtu iespējams, piemēram, ar NA.

Zināmus sadarbības riskus viņa saskata arī potenciālā sadarbībā ar ZZS, bet tas vēl būtu sarunu un precīzu vienošanos jautājums, savukārt pret AS īpašas pretenzijas viņa neredz.

Ņenaševas skatījumā, sākotnēji "Progresīvajiem" būtu jādodas uz sarunām ar JV kā lielāko Saeimas frakciju.

Deputāte uzsvēra, ka pirms Valsts prezidenta vēlēšanām "Progresīvajiem" nekas par balsojumu par labu JV kandidātam Edgaram Rinkēvičam netika solīts un partijas izšķiršanās par labu viņam bijusi tikai loģiska pēc tam, kad no vēlēšanām izkrita pašu virzītā kandidāte Elīna Pinto. "Mums neviens nav parādā," piebilda deputāte.

Tagad "Progresīvo" valde nolēmusi, ka iesaistīsies iespējamās sarunās par iekļaušanos valdošajā koalīcijā, jo partijas mērķis ir nonākt pie varas, lai īstenotu savu programmu, ar kuru tā nāca politikā, pauda Ņenaševa. Kā "Progresīvajiem" prioritārus jautājumus, strādājot valdībā, viņa nosauca veselības aprūpes finansējumu, investīcijas izglītībā un cīņu pret vardarbību, bet par ministru portfeļu dalīšanu pašlaik runāt esot pāragri.

Dzintars: Vajadzīga skaidrība par valdības darbu, taču drīza risinājuma varētu nebūt

Lai valdība varētu sekmīgi turpināt darbu, vajadzīga drīza skaidrība par situāciju valdošajā koalīcijā, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmai" izteicās Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

Pašlaik valdošajā koalīcijā strādā "Jaunā vienotība" (JV), NA un "Apvienotais saraksts" (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, premjers Krišjānis Kariņš (JV) ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvajiem".

Taujāts, kā panākt konstruktīvu valdošās koalīcijas darbu savstarpējās neuzticības apstākļos, Dzintars klāstīja, ka vajadzīga skaidrība, kāda tad būs koalīcija, jo pašlaik NA un AS deputātiem un ministriem neesot skaidrības, vai JV turpmāk būšot sabiedrotā vai opozīcija.

Dzintaram izskatoties, ka ātri skaidrība šajā jautājumā varētu netikt panākta, diezien vai jautājumu atrisināšot nedēļas vai divu laikā, kas varot nopietni apgrūtināt valdošās koalīcijas darbu.

NA politiķis atkārtoti paziņoja, ka ar "Progresīvajiem" sadarbības iespējas joprojām nesaskata.

Dzintars arī atkārtoti pauda viedokli, ka Valsts prezidenta vēlēšanās esot noticis darījums - atbalsts JV prezidenta amata kandidātam Edgaram Rinkēvičam esot panākts, pretī solot palīdzību pašlaik opozīcijā esošajām partijām nonākt valdībā.

Viņaprāt, pieļāvumi, ka ar plašāku koalīciju tiks panāks augstāks valdības darba dinamisms, esot neloģiski. Tie ir absurdi argumenti, kas tiek izmantoti, piebilda NA politiķis.

Pēc Dzintara vārdiem, pašam Kariņam vajagot paškritiskāk paskatīties uz savu darbu, "varbūt līdera spējas nav bijušas pietiekami labas", nevis atbildību novelt uz koalīcijas partneriem. Viņa vērtējumā, JV esot panākusi "vienreizēju varas koncentrāciju", un tagad tai jāapliecina savas spējas darbos.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais