Pk, 22.09.2023.

INFOGRAFIKA ⟩ "Eurostat" ātrais novērtējums: Latvija viena no deviņām ES valstīm, kur krities IKP

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
IKP. Ilustratīvs attēls
IKP. Ilustratīvs attēls Foto: pexels.com

Latvija šī gada otrajā ceturksnī ir starp deviņām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kurās salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada noticis iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums, liecina trešdien, 15. augustā publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" ātrā novērtējuma dati, kas apkopoti par 23 bloka zemēm.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājies par 0,5%.

Vēl ekonomikas lejupslīde otrajā ceturksnī gada salīdzinājumā reģistrēta Vācijā (-0,1%), Nīderlandē un Austrijā (abās valstīs -0,3%), Čehijā (-0,6%), Polijā (-1,3%), Ungārijā (-2,3%), Zviedrijā (-2,4%) un Igaunijā (-3%).

No valstīm, par kurām pieejami sākotnējie dati, straujākais ekonomikas pieaugums šajā periodā bijis Īrijā (+2,8%), Rumānijā (+2,7%) un Kiprā (+2,3%). Lietuvas IKP palielinājies par 0,9%.

ES vidēji IKP otrajā ceturksnī, salīdzot ar aprīli-jūniju pērn, palielinājies par 0,5%, bet eirozonā – par 0,6%.

Savukārt salīdzinājumā ar janvāri-martu ES IKP saglabājies nemainīgs, bet eirozonas ekonomika vidēji augusi par 0,3%.

Ceturkšņa salīdzinājumā ekonomikas izaugsme fiksēta 12 no ES dalībvalstīm, par kurām pieejami dati. Visstraujākā tā bijusi Īrijā (+3,3%), Lietuvā (+2,8%) un Slovēnijā (+1,4%).

Vācijā un Portugālē ekonomikas apmērs saglabājies iepriekšējo trīs mēnešu līmenī, bet straujākais kritums reģistrēts Polijā (-3,7%), Zviedrijā (-1,5%) un Latvijā (-0,6%). Igaunijas ekonomika ceturkšņa salīdzinājumā sarukusi par 0,3%.

Dati par Grieķiju, Horvātiju, Luksemburgu un Maltu nav pieejami.

Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati. 

 

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu