KNAB sācis pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas domes Satiksmes departamentā

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
KNAB. Ilustratīvs attēls
KNAB. Ilustratīvs attēls Foto: LETA

orupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis resorisko pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas domes Satiksmes departamentā, apstiprināja birojā.

Kamēr notiek pārbaude, KNAB plašāku informāciju saistībā ar to nevarot sniegt.

Kā ziņots, sākotnēji uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata bija atstādināts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Viņiem tika pārmesta vairāku miljonu eiro nesaimnieciska izlietošana, iepriekš preses konferencē informēja pašvaldības izpilddirektors Jānis Lange.

Līdz šim gan izskanējušas vairākas summas, sākot no nedaudz pāri miljonam eiro līdz septiņiem miljoniem eiro.

Pārbaudot kādu anonīmu ziņojumu, esot secināts, ka Satiksmes departamentā nav izveidota atbilstoša uzskaites sistēma, kas ļautu pārliecināties par paveikto darbu apjomu un ieklātā asfalta daudzumu.

Neesot sniegta nekāda pamatojoša informācija šādu darbu apmaksai, kaut gan līgums paredzot veikt izpilduzmērījumu un videofiksāciju. Konstatēts, ka departamenta rīcībā nav šādas dokumentācijas, līdz ar to neesot iespēju pārliecināties par to, vai darbi nav mākslīgi sadārdzināti.

Pārkāpumi ilguši no 2021.gada līdz šai vasarai.

Vēlāk gan pret Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonām sāktā disciplinārlieta beigusies bez rezultāta un Vaivods un Urtāns amatā atjaunoti.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija informējusi, ka divos iespējamos pārkāpumos nevar pieņemt lēmumu par disciplinārsoda piemērošanu, jo nepieciešama papildus lietas apstākļu izvērtēšana, kas nav šīs komisijas kompetencē.

Minētais jautājums par iespējamiem pārkāpumiem Satiksmes departamentā, izgaismoja nesaskaņas starp koalīcijas partneriem "Jauno vienotību" un "Par/Progresīvie", pusēm atšķiroties viedokļiem, kam būtu jāizmeklē iespējamie pārkāpumi.

Šī skandāla dēļ no amata atkāpās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais