Pk, 22.09.2023.

Krievijas deputāts ierosina policijai atpirkt narkotikas no pilsoņiem

TVNET | FINANCENET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Foto: AFP / Scanpix

Krievijas Iekšlietu ministrijas iestādēm vajadzētu maksāt pilsoņiem, kuri labprātīgi atnesīs un nodos policijas iecirknī narkotikas. Šādu ierosinājumu izteicis Krievijas Valsts domes vicespīkers Vladislavs Davankovs, vēršoties pie iekšlietu ministra Vladimira Kolokoļceva.

Pēc Davankova idejas, ”Krievijas iedzīvotājus vajadzētu stimulēt, lai viņi ziņotu par gadījumiem, kad viņi atrod kaut ko aizdomīgu, piemēram, narkotikas savās mājās”.

“Policijas darbinieki bieži vien nereaģē operatīvi uz sūdzībām, jo Iekšlietu ministrijas iestādēm trūkst resursu. Problēmas risinājums varētu būt naudas atlīdzības ieviešana pilsoņiem, kuri atnes uz policijas iecirkni atrastās narkotikas,” citēts Davankovs.

Deputāts ierosina ieviest konkrētu mehānismu – ziņot policijai par iespējamo narkotiku atrašanās vietu. Gadījumā, ja likumsargi nereaģē “dažu stundu laikā”, tad pilsonim ir jāzvana uz policijas nodaļu un jābrīdina, ka viņš nesīs uz policijas iecirkni narkotikas un nodos tās policijai. Pēc tam policijas darbinieki lems par atlīdzības apjomu un izdos attiecīgu rīkojumu. Šādas shēmas ieviešana eksperimentālā kārtā tiks sākta Maskavā.

Tāpat deputāts piedāvā iesaistīt videokameras un mākslīgo intelektu, lai cīnītos pret narkotiku reklāmu. Pilsoņiem, kuriem piespriesti sabiedriskie darbi, viens no uzdevumiem būs aizkrāsot šādas reklāmas.

“Pašlaik trūkst vienotas platformas pilsoņiem, kuri gribētu ziņot par narkotiku izplatīšanu vai to reklāmām. Numurs 112 tam neder, jo atsevišķi grafiti ir viegls administratīvais pārkāpums, ar ko nav vērts noslogot policijas telefonu,” raksta deputāts.

Viņš arī aicina ieviest papildu atlīdzību ("motivācijas sistēmu”) arī policistiem, lai tie meklētu narkotikas un cīnītos pret narkotiku izplatītājiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu