Šī bija karstākā vasara reģistrētajā vēsturē

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shutterstock

Pasaules Meteoroloģijas organizācija (PMO) aplēsusi, ka aizvadītā vasara bija karstākā vasara temperatūras mērījumu vēsturē. Tā ir vēl viena pazīme, ka klimata pārmaiņas notiek.

Šai vasarai Eiropā un citviet pasaulē bija raksturīgi nežēlīgi karstuma viļņi. Jūlijā vairākās valstīs – piemēram, ASV, Meksikā, Spānijā un Ķīnā – tika pārspēti nacionālie karstuma rekordi. Meksikā vien karstuma dēļ bojā gāja vairāk nekā 200 cilvēki.

Arī jūras ūdens virsmas temperatūras visā pasaulē pēdējos piecos mēnešos ir rekordaugstas. 2023. gada augustā vidējā jūras virsmas temperatūra bija 20,98 Celsija  grādi, tajā mēnesī ik dienu pārspējot iepriekšējo 2016. gada marta rekordu.

“Mēs novērojam ne tikai jaunas galējības, bet arī to, cik paliekoši ir šie rekordus graujošie apstākļi un kā tie iespaido planētu un cilvēkus. Tās ir skaidras klimata sasilšanas sekas,” paziņojumā izteicās Kopernika klimata pārmaiņu dienesta direktors Karlo Buontempo.

PMO dati liecina, ka šā gada augusts ir bijis karstākais mēnesis reģistrētajā vēsturē. Karstāks pat par 2023. gada jūliju. Augusta kopējā zemes un okeānu virsmas temperatūra bija par 1,5 grādu pēc Celsija skalas augstāka nekā vidēji no 1850. līdz 1900. gadam. Diemžēl apstākļi var kļūt vēl ļaunāki, turpinoties El Ninjo.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu