Rezultātā valdības kontrolētie plašsaziņas līdzekļi ar klikšķiem piesātinātu saturu gūst lielāku uzmanību, un "Google" sāk rādīt šos avotus kā populārākos ieteikumus, tādējādi radot apburto loku.
Tas notiek pat pēc tam, kad Krievijas iestādes piemērojušas "Google" ievērojamus naudassodus simtiem miljonu dolāru apmērā un "Google" Krievijā ir uzsācis bankrota procedūru," saka Poliščuka.
Krievijas troļļi arī izmanto noteiktas stratēģijas, lai efektīvi atzīmētu un ziņotu par neatkarīgu plašsaziņas līdzekļu saturu vietnē "YouTube", kā rezultātā to darbība tiek apturēta. Šī taktika balstās uz daudzu sūdzību iesniegšanu par neatkarīgiem materiāliem, izraisot automātisku satura apturēšanu "YouTube" sistēmās.
Šāda metode ļauj kavēt konkrēta satura izplatīšanu. Izmeklēšanā bieži vien paiet vairākas dienas, lai noteiktu atzīmētā videoklipa atbilstību, un tas mazina ziņas sākotnējo dabisko izplatību.
"Turklāt tādas valstij piederošas platformas kā VK un "RuTube" ir aktīvi veicinājušas un stimulējušas vlogerus radīt saturu savām platformām. Tā rezultātā satura veidotāji, tostarp blogeri, pārgāja uz šīm platformām, jo viņiem bija iespēja nopelnīt ar savu saturu. Rezultātā Krievijas platformu auditorija neatkarīgi no tā, vai tās pieder Krievijas iestādēm, vai ir to kontrolē, ievērojami pieauga. Šis fenomens ir veicinājis Krievijas interesēm atbilstošu platformu vispārējo paplašināšanos," skaidro Poliščuka.
Līdzīga taktika kā "YouTube" tiek izmantota arī citās platformās – roboti un viltus konti, kas atzīmē noteiktu saturu, bieži vien apgalvojot, ka tas ir surogātpasts vai ietver citus pārkāpumus, kā rezultātā kontiem, no kuriem šis saturs publicēts, tiek piemērots ēnu aizliegums. Tas nozīmē, ka konti netiek pilnībā apturēti, bet to redzamība un iesaistīšanās tiek ievērojami samazināta.