Spānijas sociālistu rindās pieaug pretestība Sančesa darījumam ar katalāņiem

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess Foto: KENA BETANCUR/Getty Images via AFP

Katalāņu separātistu prasība amnestēt 2017.gada Katalonijas neatkarības referenduma rīkotājus apmaiņā pret atbalstu līdzšinējā premjerministra Pedro Sančesa jaunajai valdībai izsaukusi šķelšanos sociālistu rindās.

Bijušais premjerministrs Felipe Gonsaless un viņa kādreizējais vietnieks Alfonso Gerra pakļāvuši Sančesu asai kritikai par sarunām ar katalāņu separātistiem.

"Mēs nevaram ļaut nevienam sevi šantažēt, nemaz nerunājot par izmirstošu minoritāti," trešdien kādas grāmatas atvēršanas laikā izteicies Gonsaless.

Savukārt Gerra aicinājis neamnestēt Katalonijas neatkarības referenduma rīkotājus, jo tas "viltotu vēsturi", parādot Spānijas valdību kā "noziedzniekus", kas apkarojuši brīvību.

Gan Gerra, gan Gonsaless tiek pieskaitīti pie sociālistu (PSOE) "vecās gvardes", kas pretojas "jaunajai PSOE".

Viņi ļoti kritiski izturas arī pret oficiāla Katalonijas pašnoteikšanās referenduma organizēšanu, kas ir viena no daudzajām prasībām, ko izvirzījuši katalāņu nacionālisti Sančesa atbalstīšanai uzticības balsojumā.

Par pieaugošo neapmierinātību sociālistu rindās liecina arī nesenie Kastīlijas-Lamančas reģionālās valdības vadītāja Emiljano Garsijas-Pahes izteikumi, ka partija pirms jūlijā notikušajām pirmstermiņa vēlēšanām esot vēlētājiem solījusi neamnestēt katalāņu nacionālistu līderus, jo tas esot pretrunā ar konstitūciju.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais