Ozola: Uzņēmēji noteikti tiesāsies ar Rīgas domi par ieceri anulēt 139 azartspēļu atļaujas galvaspilsētā

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Uzņēmēji noteikti vērsīsies tiesā par topošo Rīgas domes lēmumu anulēt 139 azartspēļu atļaujas galvaspilsētā, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pauda Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece, kādreizējā Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas vadītāja Linda Ozola.

Viņa prognozē, ka lēmumprojektam domē šodien būšot plašs atbalsts, jo deputāti saprotot, ka sabiedrībā kopumā šādam solim ir plašs atbalsts. Piecu gadu laikā šīm vietām no pilsētvides būs jāpazūd, un šis ir vēsturisks brīdis un taisnīgas cīņas rezultāts, uzskata politiķe.

Ozola paredz, ka domes lēmums noteikti tiks pārsūdzēts, un pašvaldība tam ir gatava un pārliecināta par uzvaru, jo līdz šim dome tiesvedībās uzvarējusi. "Nozare izmanto dažādus pseidoargumentus, kurus visus iespējams atspēkot," norādīja politiķe.

Domes deputāte necer uz to, ka uzņēmēji paši izšķirsies par labu azartspēļu vietu durvju slēgšanu agrāk nekā pirms pieciem gadiem, kad iztecēs pārejas perioda termiņš.

Kā ziņots, Rīgā plānots anulēt 139 azartspēļu atļaujas. Lai slēgtu spēļu zāles pārējā pilsētas teritorijā, Rīgas pašvaldība šādu iespēju paredzēja 2021.gadā pieņemtajā jaunajā teritorijas plānojumā. Plānojuma spēkā stāšanos uz laiku apturēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, tādējādi kavējot azartspēļu vietu slēgšanu. Taču šis ministrijas lēmums vēlāk tika atcelts un tagad Rīgas pašvaldībā tiek lemts par atļauju anulēšanu azartspēļu vietām arī ārpus pilsētas centra.

Pašvaldībā norāda, ka tādējādi sabiedrība tiks aizsargāta no azartspēļu nelabvēlīgās ietekmes.

Likums paredz, ka pēc lēmuma stāšanās spēkā šīs azartspēļu vietas - kazino, spēļu zāles, bingo zāles, totalizatora vai derību likmju pieņemšanas vietas - jāslēdz piecu gadu laikā. Atļauju anulēšana var tikt atcelta tikai pašvaldībai nelabvēlīgas tiesvedības rezultātā, ja tāda notiks.

Pašvaldība norāda, ka Rīgas dome pirms pieciem gadiem nolēma galvaspilsētā likvidēt 42 spēļu zāles, kas atrodas vēsturiskajā centrā un tā aizsardzības zonā, kā arī jauktas apbūves teritorijā.

Izņēmums tika paredzēts četru un piecu zvaigžņu viesnīcām. Spēļu zāļu komersanti vērsās tiesā pret pašvaldību. Satversmes tiesa gan vēlāk atzina par pamatlikumam atbilstošus domes ierobežojumus ierīkot spēļu zāles Rīgas vēsturiskajā centrā.

Šī gada septembrī Stacijas laukumā tika slēgta pēdējā azartspēļu zāle Rīgas centrā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu