Kanāda aizliedz "WeChat" un "Kaspersky" valdības tālruņos

TVNET/LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Reuters / Scanpix

Kanāda pirmdien aizliegusi valdības viedtālruņos un citās mobilajās ierīcēs izmantot populāro Ķīnas ziņapmaiņas lietotni "WeChat" un Krievijas platformu "Kaspersky".

Valdība savu lēmumu skaidroja ar privātuma un drošības riskiem, ko rada šīs platformas. "WeChat" un "Kaspersky" nekavējoties tiks izdzēstas no valdības ierīcēm, un lietotājiem tiks bloķēta to lejupielāde nākotnē.

Kanādas valsts kases prezidente Anita Ananda, kas pārrauga Kanādas federālo valsts dienestu, sacīja, ka valsts galvenais informācijas direktors secinājis, ka šīs lietotnes "rada nepieņemamu privātuma un drošības apdraudējumu".

Nekādi pārkāpumi nav konstatēti, taču platformās izmantotās datu vākšanas metodes mobilajās ierīcēs "nodrošina ievērojamu piekļuvi ierīces saturam", norādīja Ananda.

"Lēmums par "WeChat" un "Kaspersky" lietotņu izņemšanu un bloķēšanu tika pieņemts, lai nodrošinātu, ka Kanādas valdības tīkli un dati paliek droši un aizsargāti, un atbilst mūsu starptautisko partneru pieejai," sacīja Ananda.

Pekina otrdien paziņoja, ka Kanādas lēmums ir pieņemts "bez jebkādiem faktiskiem pierādījumiem". "Kanādas valdība ir izdevusi aizliegumu, kas vērsts pret Ķīnas uzņēmumiem, aizbildinoties ar datu drošības uzturēšanu," sacīja Ārlietu ministrijas preses pārstāvis, uzsverot, ka Ķīna stingri iebilst pret to.

Bažījoties par datu drošību, Kanādas valdība februārī aizliedza arī lietotni "TikTok" visos valdības telefonos un citās ierīcēs. "TikTok" pieder kompānijai "ByteDance", kas ir saistīta ar Ķīnas valdību.

Attiecības starp Otavu un Pekinu jau bija saspīlētas saistībā ar kompānijas "Huawei" augsta līmeņa vadītājas un divu Kanādas pilsoņu aizturēšanu 2018.gada decembrī, bet šī gada sākumā tās kļuva vēl saspringtākas. Otava apsūdzēja Pekinu par iejaukšanos Kanādas vēlēšanās un deputātu iebiedēšanas mēģinājumu, kā rezultātā maijā tika izraidīts Ķīnas diplomāts.

Pagājušajā nedēļā Kanādas valdība brīdināja par dezinformācijas kampaņu, kas saistīta ar Ķīnu un mēģina nomelnot un diskreditēt Kanādas likumdevējus, tai skaitā premjerministru Džastinu Trudo.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu