Pk, 8.12.2023.

Izsludināts konkurss par "Rail Baltica" globālā projekta dizaina pārskatīšanu (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
"Rail Baltica" būvlaukums pie Centrālās dzelzceļa stacijas.
"Rail Baltica" būvlaukums pie Centrālās dzelzceļa stacijas. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Baltijas valstu kopuzņēmums AS "RB Rail" izsludinājis konkursu par "Rail Baltica" globālā projekta dizaina pārskatīšanu un apstiprināšanas procesa uzlabošanu "Six-Sigma", nosakot paredzamo iepirkuma līgumcenu 40 000 eiro, liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS).

Saskaņā ar iepirkumu darbu izpildes termiņš ir seši mēneši.

Savukārt konkursa izvēles metode ir saimnieciskā izdevīguma vērtēšana - cenas, izmaksu efektivitāte un kvalitātes kritēriji.

Pretendenti pieteikumus var iesniegt līdz šā gada 1.decembrim.

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Sākotnēji bija paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, bet iesaistītās puses vairākkārt paudušas, ka tās ir būtiski pieaugušas. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Dzelzceļa līniju "Rail Baltica" plānots atklāt secīgi pa posmiem laikā no 2028.gada līdz 2030.gadam.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu