Pirmajā Adventā Lutera baznīcā notiks "Citādais Advents"

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Pirmajā Adventā, 3. decembrī 17.00 Rīgas Lutera baznīcā notiks Citādais Advents vārdos un mūzikā "Gaismu gaidot" un tiks atklāts Ziemassvētku dārzs Torņakalnā "12 Svētās naktis".

Adventa un Ziemassvētku laiks un to gaisotne cilvēkus aicina pievērsties savai iekšējai pasaulei un atgādina par mūsu iekšējo centru, kurā sastopas sirds un prāts. Mūsdienu tehnoloģijās balstītā un uz sasniegumiem orientētajā laikmetā, jo īpaši svarīgi ir Adventa un Ziemassvētku laika steigā neaizmirst dvēseli un nepazaudēt savu iekšējo viengabalainību. Šis laiks ir savdabīgs dvēseles ceļojums katram pie sevis.

Foto: Facebook

I Adventā, 3.decembrī 13.00 notiks Ziemassvētku dārza Torņakalnā "12 svētās naktis", kas tiks izveidots Lutera baznīcas teritorijā, atklāšana ar ugunskuru iedegšanu, karstajiem dzērieniem, muzikāliem priekšnesumiem un Ziemsvētku dziesmu kopdziedāšanu ar apmeklētājiem, bet tās pašas dienas vakarpusē - 3.decembrī 17.00 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā notiks labdarības pasākums Citādais Advents vārdos un mūzikā GAISMU GAIDOT, kurā piedalīsies Latvijā pazīstami mākslinieki - Kaspars Zemītis, Rēzija Kalniņa, Intars Busulis, Elza Rozentāle, Kristīne Pāže, grupa Sudden Lights, Valters Pūce un Dainis Tenis, Kristaps Vanadziņš un citi ilggadēji Lutera draudzes atbalstītāji un draugi. Visi šajā pasākumā iegūtie līdzekļi tiks izlietoti Rīgas Lutera baznīcas infrastruktūras uzlabošanai - apsildāmu āra labierīcību izbūvei.

Ziemassvētku dārzs "12 svētās naktis" būs atvērts visu decembri un visās četrās Adventa svētdienās un I un II Ziemassvētkos visas dienas garumā dārzā notiks plaša muzikālu un radošu pasākumu programma - darbosies tirdziņš, būs pieejami karstie dzērieni un uzkodas, notiks piparkūku apgleznošanas darbnīca, Adventa vainagu gatavošanas meistarklase, apsveikuma kartiņu gatavošana, Adventa loterija un citas aktivitātes.

Teritorija būs atvērta katru dienu no 9.00 līdz 22.00. Visi āra pasākumi tiks nodrošināti bez ieejas maksas.

Pilna Ziemassvētku dārza Torņakalnā "12 svētās naktis" pasākumu programma:

I ADVENTS| 3.decembris

Ziemassvētku dārza "12 Svētās naktis" atklāšana

Ugunskuru iedegšana, uzkodas un karstie dzērieni, muzikāli priekšnesumi, radošā piparkūku darbnīca, stilizēts vides objekts - lielizmēra silīte, kurā katrs var iegulties, aktivitātes egļu parkā, labo domu un pateicību vieta klusumā, 12 pārdomu teksti par 12 Svētajām naktīm meditatīvām pārdomām, baznīcas pulksteņa vecās ciparnīcas pirmās sveces iedegšana.

17.00| Citādais Advents vārdos un mūzikā GAISMU GAIDOT

II ADVENTS| 10.decembris

No plkst.13.00-16.00 dārza nojumē Ziemassvētu dekoru izgatavošanas darbnīca un citas aktivitātes, uzkodas un karstie dzērieni, stilizēts vides objekts - lielizmēra silīte, kurā katrs var iegulties, aktivitātes egļu parkā, labo domu un pateicību vieta klusumā, 12 pārdomu teksti par 12 Svētajām naktīm meditatīvām pārdomām, baznīcas pulksteņa vecās ciparnīcas otrās sveces iedegšana.

III ADVENTS| 17.decembris

Ziemsvētku tirdziņš un svētku loterija, uzkodas un karstie dzērieni, stilizēts vides objekts - lielizmēra silīte, kurā katrs var iegulties, aktivitātes egļu parkā, labo domu un pateicību vieta klusumā, 12 pārdomu teksti par 12 Svētajām naktīm meditatīvām pārdomām, baznīcas pulksteņa vecās ciparnīcas trešās sveces iedegšana.

IV ADVENTS| 24.decembris

Ugunskuri, uzkodas un karstie dzērieni, stilizēts vides objekts - lielizmēra silīte, kurā katrs var iegulties, aktivitātes egļu parkā, labo domu un pateicību vieta klusumā, 12 pārdomu teksti par 12 Svētajām naktīm meditatīvām pārdomām, baznīcas pulksteņa vecās ciparnīcas ceturtās sveces iedegšana.

I ZIEMSVĒTKI| 25.decembris

13.00| Koncerts uz āra skatuves, piedalās Rīgas Lutera draudzes koris, grupa Knīpas un Knauķi, Kristaps Vanadziņš, Jorspeis, Māris Žagars, Linda Naudiņa, u.c.

Stilizēts vides objekts - lielizmēra silīte, kurā katrs var iegulties, aktivitātes egļu parkā, labo domu un pateicību vieta klusumā, 12 pārdomu teksti par 12 Svētajām naktīm meditatīvām pārdomām, baznīcas pulksteņa vecās ciparnīcas 1/12 sveces iedegšana.

II ZIEMSVĒTKI| 26.decembris

Stilizēts vides objekts - lielizmēra silīte, kurā katrs var iegulties, aktivitātes egļu parkā, labo domu un pateicību vieta klusumā, 12 pārdomu teksti par 12 Svētajām naktīm meditatīvām pārdomām, baznīcas pulksteņa vecās ciparnīcas 2/12 sveces iedegšana.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!