Četriem uzņēmumiem piešķir Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
"Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva 2023"
"Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva 2023" Foto: Publicitātes foto

Četri Latvijas uzņēmumi saņēmuši "Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu 2023", savukārt izaugsmes balva piešķirta Rīgas Stradiņa universitātei.

"Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu 2023" šogad saņēma SIA "Lidl Latvija", SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", SIA "Kalve Coffee" un SIA "Rīgas ūdens", savukārt balvu par izaugsmi ilgtspējīgas pārvaldības jomā saņēma Rīgas Stradiņa universitāte.

Pasākuma rīkotāji uzsver, ka balvas pasniegšanas mērķis ir stiprināt Latvijas uzņēmumu ilgtspēju un veicināt Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa praktisko ieviešanu Latvijas uzņēmumos, veicinot to darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniegt publisku pozitīvu novērtējumu uzņēmumiem ar ilgtspējīgu pārvaldības modeli.

Latvijas Bankas padomes locekle, Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale atzīmē, ka ilgtspējīga pārvaldība paredz ilgtspējības principu ieviešanu valdību, organizāciju un institūciju lēmumu pieņemšanas procesos, politikā un praksē.

"Šī pieeja atzīst ekonomisko, sociālo un vides faktoru savstarpējo saistību un cenšas nodrošināt, lai pārvaldības sistēmas veicinātu ilgtermiņa labklājību un noturību. Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva iedibināta, lai izceltu un godinātu Latvijas uzņēmumus, kuri labas pārvaldības principus līdztekus rūpēm par vidi un ilgtspējīgu izaugsmi spējuši ieviest uzņēmuma stratēģijā, procesos, risku pārvaldībā, produktos un uzņēmumam kultūrā," stāsta Černaja-Mežmale.

"Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvas 2023" saņēmēji.
"Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvas 2023" saņēmēji. Foto: Publicitātes foto

Šogad balvas tika pasniegtas četrās nominācijās un vienā īpašajā nominācijā. Tostarp nominācijā "Dažādība un vienlīdzīgas iespējas" balvu saņēma SIA "Lidl Latvija". Nominantu izvērtētāju ieskatā uzņēmums ir apliecinājis rūpes par savu darbinieku labbūtību un iekļaujošu darba vidi, kurā darbinieks ir prioritāte un izaugsme tiek sekmēta dažādos veidos. Uzņēmums veicina taisnīgas darba vides veidošanos, apzinoties, ka šāda pieeja ir atslēga veiksmīgai un ilgtspējīgai uzņēmuma darbībai.

Nominācijā "Padomes stratēģiskā iesaiste" balva piešķirta SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", jo kompānijas padome ir demonstrējusi aktīvu iesaisti uzņēmuma izaugsmē, nosakot ambiciozus un tālredzīgus stratēģiskos mērķus. Uzņēmuma padome ir nodrošinājusi noturīgu un pārdomātu krīzes vadību un pieņemto lēmumu komunikāciju uzņēmumā, kā arī sistemātiski pievērš uzmanību ilgtspējīgas attīstības un korporatīvās pārvaldības jautājumiem.

Par labāko nominācijā "Atbildīga sadarbība ar partneriem" tika atzīta SIA "Kalve Coffee". Nominantu izvērtētāji secinājuši, ka uzņēmums ir noteicis ilgtspējības mērķus un attīsta tādu sadarbību, kas veido ilgtspējīgas piegādes ķēdes, tādējādi veicinot vides saglabāšanu, sociālo atbildību un ilgtermiņa uzņēmējdarbības noturību. Šī pieeja ne tikai atbilst ētikas un vides principiem, bet arī reaģē uz patērētāju un investoru augošo pieprasījumu pēc ilgtspējīgākas uzņēmējdarbības prakses.

Nominācijā "Iesaistīto pušu vadības praktiķis" balvu saņēma SIA "Rīgas ūdens", jo uzņēmums ir definējis iesaistītās puses un nodrošinājis mērķtiecīgus pasākumus to iesaistē. "Neraugoties uz darbības jomas izaicinājumiem, tam ir izdevies būtiski stiprināt attiecības ar iesaistītajām pusēm, nodrošinot labu uzņēmuma reputāciju un veiksmīgu turpmāko izaugsmi."

Savukārt īpašo balvu par izaugsmi ilgtspējīgas pārvaldības jomā saņēma Rīgas Stradiņa universitāte, jo spējusi sekmēt attīstību ilgtspējīgas pārvaldības un izaugsmes jautājumos, kā arī ir pilnveidojusi korporatīvo pārvaldību un nodrošinājusi, ka universitātes darbībā tiek ievērotas iepriekš definētās vērtības.

Šogad balva tika pasniegta trešo reizi un, lai pielāgotos pasaules tendencēm un prioritātēm, iepriekš pazīstamā "Korporatīvās pārvaldības balva" kļuvusi par "Ilgtspējīgas pārvaldības balvu". "Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvai 2023" tika iesniegti 28 pieteikumi, kurus izvērtēja Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekļi. 

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu