"Latvijas valsts mežu" padomei iesniegts potenciālo valdes kandidātu saraksts

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
AS "Latvijas valsts meži" izkārtne.
AS "Latvijas valsts meži" izkārtne. Foto: Zane Bitere/LETA

Nominācijas komisija AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) padomei iesniegusi priekšlikumu ar astoņiem kandidātiem valdes locekļu amatiem, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Uz katru valdes locekļa amatu vietu izraudzīti divi atbilstošākie kandidāti. LVM padomei būs jāpieņem lēmums par četru valdes locekļu iecelšanu amatā.

ZM norāda, ka konkursa trešajā kārtā kandidātu kompetenču vērtēšanu veica atlases kompānija SIA "Pedersen & Partners".

Nominācijas komisijā piedalījās Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite, Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidents Indulis Kovisārs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics, Valsts kancelejas direktora vietnieks valsts attīstības jautājumos un Pārresoru koordinācijas departamenta vadītājs Pēteris Vilks un LVM padomes priekšsēdētaja Zane Driņķe.

Komisijas vadītājs bija LVM padomes priekšsēdētājas vietnieks Mārtiņš Līdums, bet ZM valsts sekretārs Raivis Kronbergs tika pieaicināts kā novērotājs ar padomdevēja tiesībām un bez balsstiesībām.

LETA jau vēstīja, ka konkursā uz četriem LVM valdes locekļu amatiem tika saņemti kopumā 86 pieteikumi, no kuriem otrajai kārtai tika virzīti 26 kandidāti, bet trešajai kārtai - 12 kandidāti.

Mēnešalga LVM valdes loceklim paredzēta no 11 493 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Konkursā tiek meklēti valdes locekļi trijos profilos.

Tostarp konkursā tiek meklēti divi valdes locekļi ar zināšanām par mežsaimniecību, meža zemes apsaimniekošanu un koksnes produktu vērtību ķēdēm, meža nozares un bioekonomikas attīstības tendencēm, vides un aprites ekonomiku, risku un kvalitātes vadību, starptautiskajiem tiesību aktiem dabas aizsardzības, vides un klimata pārmaiņu jomās.

Viens valdes loceklis nepieciešamas ar zināšanām par finansēm, risku vadību, kvalitātes vadību, par grāmatvedības uzskaiti un naudas plūsmas pārvaldību, par budžeta izstrādes un plānošanas procesa organizēšanu, komercdarbības ekonomiku, meža nozares un bioekonomikas attīstības tendencēm, starptautiskajiem tiesību aktiem taksonomijas un ilgtspējīga finansējuma jomā.

Tāpat konkursā tiek meklēts valdes loceklis ar zināšanām par inovāciju attīstību un ieviešanu, koksnes produktu vērtību ķēdēm, meža nozares un bioekonomikas attīstības tendencēm, mikroekonomiku, makroekonomiku, vides un aprites ekonomiku, starptautiskajiem tiesību aktiem ilgtspējīgu ieguldījumu un taisnīgas pārkārtošanās jomās.

Konkurss tika izsludināts, jo 2023.gada maijā LVM pagaidu padome izteica neuzticību trim valdes locekļiem - Jānim Lapiņam, Tomam Reiziņam un Jānim Stankevičam. LVM skaidroja, ka šie valdes locekļi ir zaudējuši padomes uzticību, nespējot demonstrēt vienotu un saliedētu savstarpējo sadarbību, tādējādi radot riskus uzņēmuma labai korporatīvajai pārvaldībai, drošībai un attīstībai.

Patlaban kompānijas valdē strādā tās priekšsēdētājs Pēters Putniņš un četri pagaidu valdes locekļi - Valdis Kalns, Māris Kuzmins, Dainis Reķelis un Ieva Rove.

Tāpat vēstīts, ka 2022.gadā LVM apgrozījums bija 566,612 miljoni eiro, kas ir par 39,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 242,193 miljoni eiro.

LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes. LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir ZM.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu