Dažas Krievijas kājnieku grupas iegājušas Vovčanskā (42)

LETA/UNN
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AP/Scanpix

Dažas Krievijas kājnieku grupas ir iegājušas Harkivas apgabala Vovčanskas pilsētas ziemeļu nomalē un cīņas turpinās, trešdien paziņoja Ukrainas Aizsardzības ministrijas prese pārstāvis Dmitro Lazutkins.

"Ja mēs runājam par situāciju Vovčanskā, tad tā ir taisnība, ka ienaidnieks cenšas nostiprināties ziemeļos, pilsētas ziemeļu daļā. Nelielas kājnieku grupas dodas uz turieni, cenšas iekļūt iekšā. Mūsu uzdevums ir iznīcināt ienaidnieku, neļaut tam iegūt vairāk spēku, neļaut tam nostiprināties," pavēstīja Lazutkins.

Pēc viņa teiktā, ukraiņu bezpilota lidaparāti un artilērija darbojas diezgan efektīvi, un, kad krievi pieved kājniekus, šī tehnika tiek iznīcināta diezgan lielā skaitā.

"Rezerves ir pievilktas, ļoti efektīvas kaujas spējīgas vienības tagad atrodas netālu no Vovčanskas un notur šo virzienu, taču dažas kājnieku grupas tiešām ir ienākušas pilsētā. Šodien virspavēlnieks ziņoja par situāciju prezidentam.

Kaujas turpinās, situācija nav vienkārša, spriedze saglabājas, ir tendence uz stabilizāciju, bet joprojām turpinās smagas kaujas," paziņoja Lazutkins.

Viņš norādīja, ka ienaidnieks cenšas izstiept fronti, aizsardzības spēku uzdevums ir iznīcināt okupantu.

Krievijas karaspēks 10.maijā sāka ofensīvu Harkivas apgabalā un tam izdevies sagrābt savā kontrolē vairākus ciematus.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sacīja, ka armija dara visu iespējamos, lai nepieļautu frontes izplešanos, un sākusi pretuzbrukumus.

Komentāri (42)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais