Jaunizveidoto "Indexo banku" vadīs Siksnis

TVNET/LETA
"Indexo" valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem Valdis Siksnis.
"Indexo" valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem Valdis Siksnis. Foto: Ieva Čīka/LETA

Jaunizveidoto "Indexo banku" vadīs Valdis Siksnis, kurš atstās ieguldījumu pārvaldes uzņēmuma "Indexo" valdes priekšsēdētāja amatu, teikts "Indexo" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Savukārt "Indexo" pensiju pārvaldes uzņēmuma valdes priekšsēdētājs turpmāk būs Henriks Karmo, kas līdz šim bija valdes loceklis. Gan Siksnis, gan Karmo ir "Indexo" dibinātāji.

Līdz ar Siksni "Indexo" pensiju pārvaldes uzņēmuma valdi atstāj arī Ieva Bauma, kas tāpat kā Siksnis turpmāk koncentrēsies darbam "Indexo bankas" valdē. Bauma, līdzīgi kā līdz šim, būs atbildīga par jaunās bankas mārketingu un komunikāciju, kā arī "Indexo" investoru attiecībām.

"Indexo" jeb pensiju pārvaldes uzņēmuma valdē turpmāk strādās arī "Indexo" līdzekļu pārvaldnieks Artūrs Roze un "Indexo" juridiskās daļas vadītāja Marija Černoštana. Roze ir ilggadējs "Indexo" pensiju pārvaldes uzņēmuma finanšu jomas vadītājs, bet Černoštanai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze vienā no lielākajām Baltijas bankām.

Izmaiņas uzņēmumu vadībā ir saskaņotas ar Latvijas Banku un tiks iesniegtas reģistrācijai Uzņēmumu reģistrā.

Jau ziņots, ka jaunizveidotā "Indexo banka" darbību varētu sākt šogad vasaras otrajā pusē. Eiropas Centrālā banka (ECB) šogad 15.maijā izsniedza licenci "Indexo bankai" kredītiestādes darbībai. "Indexo banka" plāno fokusēties uz ikdienas banku pakalpojumu sniegšanu, maksājumu karšu izsniegšanu, kreditēšanu un noguldījumu pieņemšanu.

"Indexo" pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka jaunā banka darbību sāks šogad vasarā, bet precīzs datums tiks paziņots tuvāko mēnešu laikā.

"Indexo bankas" pakalpojumi sākotnēji tiks piedāvāti privātpersonām, bet pakalpojumi uzņēmumiem tiks ieviesti nedaudz vēlāk - sešu līdz deviņu mēnešu laikā pēc darbības sākšanas.

Bankas centrālais birojs atradīsies biroju kompleksā "Verde" Rīgā.

Tāpat ziņots, ka "Indexo" kopš 2022.gada vidus attīsta bankas izveides projektu, tostarp 2023.gadā tika pabeigts darbs pie bankas informācijas tehnoloģiju infrastruktūras, izveidota "Indexo" bankas mobilā lietotne, kā arī izstrādāti pamatprodukti privātpersonām.

"Indexo" koncerna auditētie zaudējumi pagājušajā gadā bija 2,898 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā 2022.gadā.

"Indexo" lielākie akcionāri ir Henrikam Karmo piederošā SIA "Perfect Match" ar 8,93%, Valdim Siksnim piederošā SIA "VSCAP" ar 6,69%, Igaunijas uzņēmums "Barolo Finants", kura īpašnieks ir Indreks Gusevs, ar 5,64%, Igaunijas uzņēmums "Saggis", kura īpašnieks ir Sandu Hubans, ar 5,64%, SIA "IN Finance", kuras kontrolējošā persona ir Jekaterina Ņikuļina, ar 5,95%, kā arī Mārcis Martinsons ar 5,98% "Indexo" akciju. Pārējo akcionāru īpašumā ir mazāk nekā 5% akciju.

"Indexo" izveidota 2017.gadā. "Indexo" akcijas ir iekļautas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Svarīgākais
Uz augšu