Kultūras ministre atkāpusies no amata (6)

Papildināts
Papildināts 13:11, 17. jūnijs, 2024
Kultūras ministre Agnese Logina piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina ar Kultūras ministrijas un mediju nozares profesionāļu izstrādātajām Latvijas Mediju politikas pamatnostādnēm, to nodošanu sabiedriskajai apspriešanai.
Kultūras ministre Agnese Logina piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina ar Kultūras ministrijas un mediju nozares profesionāļu izstrādātajām Latvijas Mediju politikas pamatnostādnēm, to nodošanu sabiedriskajai apspriešanai. Foto: Paula Čurkste /LETA

Kultūras ministre Agnese Logina pieņēmusi lēmumu atkāpties no ministres amata. Ministre beigs pildīt amata pienākumus 17. jūnijā, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Agnese Logina stājās kultūras ministres amatā 2023. gada 15. septembrī.

“Nozarē esam uzsākuši svarīgas reformas, un man bija liels gods un atbildība kalpot Latvijai un tās iedzīvotājiem,” teikts Kultūras ministrijas izplatītajā Loginas paziņojumā. “Šo laiku raksturoja kā sarežģīti brīži, tā panākumi, un esmu lepna par paveikto un drosmīgi pieteikto. Personīgu iemeslu dēļ esmu pieņēmusi lēmumu atkāpties no kultūras ministra amata,” skaidroja Logina.

“Vēlos pateikties saviem kolēģiem par viņu nenogurstošo darbu un atbalstu, kā arī visiem, kas ticēja mūsu kopīgajam darbam. Es turpināšu kalpot labākas, saliedētākas, drošākas sabiedrības attīstībai,’’ uzsvēra Latvijas Republikas kultūras ministre Agnese Logina.

"Vispirms gribu pateikties Agnesei Loginai par darbu Kultūras ministrijā. Es cienu viņas lēmumu, tāpat atzinīgi vērtēju iestāšanos par kultūras nozares interesēm, studentu aizsardzību, virzību Laikmetīgās mākslas muzeja institūcijas veidošanā, mediju pašnoteikšanās brīvību un mūsu demokrātiskajiem pamatiem,” sacīja “Progresīvie” frakcijas vadītājs Andris Šuvajevs.

Kā kritērijus nākamajam ministram Šuvajevs nosauca pieredzi ministrijas darbā, augstu izpratni par kultūras, mediju politikas un integrācijas jautājumiem, kā arī nevainojamu reputāciju. Frakcija aicinās ar virzīto kandidātu tikties Jaunās Vienotības un Zaļo un Zemnieku savienības valdības frakcijām, kā arī Saeimas opozīcijas frakcijām.

Siliņa pieņēmusi Loginas demisiju

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) ir pieņēmusi kultūras ministres Agneses Loginas (P) demisiju, liecina premjeres paziņojums tviterī.

Siliņa norāda, ka Logina ir informējusi viņu par lēmumu atkāpties no kultūras ministres amata un premjere ir pieņēmusi viņas demisiju.

"Atbilstoši [koalīcijas] Sadarbības līgumam, sagaidu, ka partija "Progresīvie" piedāvās kultūras ministra amata kandidātu, par kura apstiprināšanu amatā lemt Saeimai," norāda valdības vadītāja.

Siliņas preses sekretārs Aleksis Zoldners aģentūrai LETA sacīja, ka kultūras ministres amata pienākumus līdz jauna ministra apstiprināšanai veiks Ministru prezidente, savukārt viņas prombūtnes laikā - tieslietu ministre. "Attiecīgi, ņemot vērā, ka šodien un rīt Ministru prezidente ir komandējumā, kultūras ministres pienākumus šajās dienās veiks tieslietu ministre," skaidroja Zoldners.

Aktuālais šodien
Svarīgākais