Ceļabiedrs vasaras piedzīvojumos – Huawei Pura 70 Pro (1)

Jānis Vēvers
, Tehnoloģiju apskatnieks, žurnālists
Foto: Jānis Vēvers

Tradicionālās atvaļinājumu sezonas sākumā ar atpūtas plānošanu saistīto uzdevumu sarakstā nereti nonāk arī fotografēšanas jautājums. Proti, kā iemūžināt gaidāmās brīvdienas? Sociālo tīklu laikmetā ceļojums, atpūta viesu namā vai pat viesošanās laukos bez detalizētas dokumentēšanas daudziem aktīvajiem lietotājiem vairs nav iedomājama. Turklāt, lai izceltos neskaitāmo «feisbuku», «instagramu», «iksu» un citu soctīklu profilu gūzmā, bildēm jābūt gana krāšņām un veidotām ar izdomu. Tas nozīmē tikai vienu – bez viedtālruņa ar ļoti labu fotokameru vairs nekādi neiztikt.

Tā kā ražotāji jau vairāk nekā desmitgadi fotokameru attīstīšanu izvirzījuši par vienu no prioritātēm, ar viedtālruņiem uzņemtās fotogrāfijas patiešām ar katru gadu kļuvušas kvalitatīvākas. Taču aug arī lietotāju prasības, un dažus gadus seni modeļi tās vairs nespēj apmierināt. Atliek meklēt jaunāku un labāku.

Šogad par fotoaparātu ar viedtālruņa funkciju «ražu» būtu grēks sūdzēties. Ikvienam lielajam zīmolam ir vismaz pa vienam modelim, kas izceļas ar patiesi labu fotokameru. Un šajā zvaigžņu plejādē nozīmīgu vietu ieņem arī Huawei Pura 70 Pro.

Aizsāk jaunu sēriju

Bez skaļas prezentācijas Eiropas tirgū nonākušais modelis turpina labi zināmās Huawei «P» jeb fotogrāfijas (photography) sērijas tradīcijas. Tomēr, atšķirībā no priekšgājējiem, ieguvis papildu nosaukumu Pura. Ražotāji šādu lēmumu skaidro ar ķīniešu tradīcijām – noslēdzies 12 gadu ilgs cikls, tādēļ tagad ir jāsākas jaunam. Un tas būšot Pura, kurā uzsvaru uz fotogrāfiju papildina ne mazāks uzsvars uz modi. Šajā gadījumā dizainā apspēlēts «Forward» jeb trijstūra formas satura atskaņošanas ikonas motīvs. Tajā izkārtotas trīs aizmugurējās fotokameras, kuras diezgan droši var nosaukt par galveno Pura 70 Pro vērtību.

Foto: Jānis Vēvers

Interesanti, ka galvenā kamera nav vislielākā. Plašākā lēca atvēlēta 48 megapikseļu Ultra Lighting makro telefoto kamerai, kas aprīkota ar F2.1 lielu diafragmas atvērumu un 35x makro tālummaiņu. Tā būtībā veic lupas funkciju, ļaujot tuvākus objektus iemūžināt palielinājumā. Šī funkcija palīdzēs no 5 centimetru attāluma tuvāk izpētīt dažādu materiālu struktūru, aplūkot savu plaukstu ādas rakstu vai tīksmināties par ziedu vai augļu detaļām.

Foto: Jānis Vēvers

Šis objektīvs paveic lielisku darbu arī tālāku objektu pietuvināšanā.

Kamera piedāvā pat 200x tālummaiņu, kas gan izpaužas kā simtkārtīgs pietuvinājums un divkārtīgs attālinājums.

Līdz pat aptuveni 20x pietuvinājumam kamera nodrošina patiesi iespaidīgu attēla tīrību. Ja vien fotografēšanās brīdī ir pietiekami labi izgaismota vide, pat grūti pateikt, ka fotogrāfija uzņemta pietuvinājumā.

Foto: Jānis Vēvers

Mākslīgā intelekta algoritmi novāc izplūdumus, saasina kontrastus un tā rezultātā var pat izlasīt nelielus uzrakstus uz pietuvinātajiem objektiem. Izplūdumu novēršanā pamatīgi palīdz arī stabilizācijas sistēma, kas burtiski sasaldē kadru, lai lielā pietuvinājumā kamera kustētos pēc iespējas mazāk. Ja vien pats nešūposiet roku, kamera noturēs fokusu uz izvēlēto priekšmetu.

50 MP Ultra Lighting galvenā kamera atrodas viszemāk no visām trim. Tā ir aprīkota ar F1.4–F4.0 regulējamu diafragmu un 1/1,3 collu lielu attēla sensoru, kas uzlabo gaismas uzņemšanu. Ieguvums ir labākas nakts fotogrāfijas. Trešā ir 12,5 MP platleņķa kamera, kas palīdz aptvert plašāku lauku.

Foto: Jānis Vēvers

Apturi mirkli!

Šķiet, interesantākā Pura 70 Pro «superspēja» ir Momentuzņēmums? Patīk fotografēt cilvēkus lēcienā?

Ar šo tālruni vairs nav jāsaskaņo kustības un jāskaita «viens, divi, trīs». Kad fotografējamais ir palēcies, spiežam pogu un bilde gatava. Ne mirkli par agru, ne mirkli par vēlu. Ar pirmo mēģinājumu.

Foto: Jānis Vēvers

Tieši tā, kā plānots. Identiskā veidā izdosies noķert jūras viļņu šļakatas vai ūdens pilienu aizlidošanu no matiem, ātri kustinot galvu. Izklausās neticami, taču izmēģinājuma nedēļās par to pārliecinājāmies katrā fotografēšanas reizē.

Foto: Jānis Vēvers

Ražotājs apgalvo, ka ar šo funkciju varot «noķert» pat tik ātru objektus, kas pārvietojas ar ātrumu 300 km/h. Rodas iespaids, ka kamera visu kustību nofilmē un tad «izvelk» un par fotogrāfiju pārvērš visizskatīgāko mirkli. Piemēram, kad lēcienā kājas sasniegušas augstāko punktu. Aizdomīgi viegli top jau nu top šie momentfoto, kuru uzņemšanai iepriekš vajadzēja neskaitāmus mēģinājumus.

Nevar nepamanīt arī uzlabotās kameras augsto detalizāciju. Palielinājumā aplūkojot labā apgaismojumā uzņemtās fotogrāfijas redzams, novērtēsiet asās kontūras.

Te lielu darbu paveic mākslīgā intelekta algoritmi, kas pāris sekundēs izkalkulē visus trūkumus un novērš tos. Pat ja kamerai nav izdevies savākt pietiekami daudz detaļu, procesors izdomā, kas būtu jāuzlabo. Tas novāc izplūdumus, papildina krāsas un veic citas korekcijas, lai galerijā parādītos teju nevainojama fotogrāfija.

Ekrāns bez skrāpējumiem

Satura aplūkošanai Huawei piedāvā 6,8 collu X-True displeju ar 2500 nitu spilgtumu, adaptīvo atsvaidzes intensitāti līdz 120 Hz un 460 punktu uz collu pikseļu blīvumu.

Viegli izliekto ekrānu klāj jaunākās paaudzes Kunlun Glass aizsargstikls, kas esot par 100% izturīgāks par priekšgājēju.

Ārpus speciālas laboratorijas gan šādus apgalvojumus pārbaudīt ir ļoti sarežģīti, tādēļ atliek ticēt ražotājam, ka ierīce patiešām ir pasargāta labāk nekā agrāk. No ikdienas novērojumiem var secināt vien to, ka pāris nedēļu ilga telefona nēsāšana kabatā un dokumentu somiņā ekrānam īpašus izaicinājumus neizraisīja. Skrambas nav manāmas ne uz ekrāna, ne korpusa. Aizmugures daļu pie tam iespējams pasargāt ar komplektā iekļauto caurspīdīgo vāciņu.

Foto: Jānis Vēvers

Izmēģinājumu laikā arī nevarēja nepamanīt 5050 mAh akumulatora ilgo darbības laiku.

Pat dienā uzņemot vairāk nekā simts fotogrāfijas un darot visas citas ierastās lietas, Pura 70 Pro starp uzlādēm spēja izturēt pat pusotru dienu.

Ja to izmanto mazāk intensīvi, tad darbības laiks pagarinās līdz divām dienām. Turklāt pati uzlāde notiek ārkārtīgi ātri, aptuveni pusstundā, jo Huawei viedierīce atbalsta 100W ātro uzlādi un 80W bezvadu uzlādi. Ja vajag «uzraut» enerģijas līmeni no nulle līdz, piemēram, 20%, tad tas paņem vien piecas minūtes.

Viena no labākajām fotokamerām

Ar jauno Pura 70 Pro Huawei atkal ir parādījis, ka prot izstrādāt izskatīgus, jaudīgus viedtālruņus ar ļoti labu fotokameru.

Fotografēšanas ziņā tas pilnīgi noteikti šobrīd ir viens no labākajiem viedtālruņiem, kāds nopērkams Latvijas tirgū.

Apjomīgs darbs paveikts arī lietotņu veikala papildināšanā un dažādu patīkamu sīkumu iestrādāšanā. Kā piemēru var nosaukt interaktīvos motīvus, kas ļauj pielāgot ekrānu noskaņojumam, žestu komandas vai privātuma skats, kas paslēpj svarīgu informāciju, kad pamana ekrānā veramies vēl vienu acu pāri. Ja vēl nav slinkums veikt dažas neierastākas pielāgošanas darbības, Pura 70 Pro var padarīt par lietošanā tikpat ērtu ierīci kā jebkuru ierasto Android viedtālruni.

Lai arī TVNET rīcībā pabija baltas krāsas eksemplārs, Latvijas tirgū Huawei Pura 70 Pro sākotnēji tiks piedāvāts tikai melnā krāsā un pie mobilo sakaru operatora LMT maksā 1199 eiro.

Raksts tapis sadarbībā ar Huawei Latvija.

Svarīgākais
Uz augšu