Volkswagen parāda auto, ar kuru iebrauks nākotnē

 

Dīzeļgeitas skandāla nomocītais koncerns pirms neilga laika paziņoja, ka dīzeļdzinēju tehnoloģijām nav nākotnes, un to apliecina ar Parīzes automobiļu izstādē prezentēto konceptauto I.D.

I.D. ir elektromobilis, kurš vēsta par Volkswagen nodomiem sākt tā nopietni apgūt elektromobiļu tirgu, jo līdz šim ražotājs ar baterijām apgādājis tikai jau esošo modeļu saimju pārstāvjus. I.D. ir citādāks. Tā pamatā ir īpaša elektromobiļu modulārā platforma, kas vēlāk tiks izmantota dažādu modeļu ražošanā, jo Volkswagen plāns ir līdz 2025. gadam elektromobiļu noietu palielināt līdz 1 miljonam vienību gadā. Citiem vārdiem - I.D. sērijveida versijai jākļūst par tādu pašu lielām autobraucēju masām domātu auto, kādi savulaik bija oriģinālā vabolīte un Golf.

Reklāma

Ja salīdzina ar Golf, tad Volkswagen I.D. ir par 16 centimetriem īsāks (4,10 m), taču ar 13 cm garāku (2,75 metri) riteņu bāzi. Tādējādi I.D. salonā ir vairāk vietas nekā citos šāda izmēra auto, turklāt vajadzības gadījumā ir iespējams izbrīvēt telpu bagāžai ar 960 litru ietilpību.

Konceptuālajam elektromobilim ir ar aizmugurējo asi sajūgts 170 zirgspēku elektromotors, kurš nodrošina paātrinājumu no 0 līdz 100 km/h astoņās sekundēs un 160 km/h maksimālo ātrumu. Motora barošanai domāts grīdā iebūvēts akumulatoru bloks, ar kura enerģijas resursiem reālajā dzīvē jānobrauc vismaz 400, bet ideālajā gadījumā 600 kilometri. Baterijas iespējams lādēt gan no rozetes, gan ar elektromagnētiskās indukcijas bezkontakta metodi. Tāpat pastāv opcija baterijas resursus līdz 80% līmenim atjaunot pusstundas laikā.

Volkswagen cer, ka elektromobiļu modulārās platformas izmantošana dos iespēju pazemināt šāda tipa auto ražošanas izmaksas un dīlera salonā I.D. sērijveida versija maksās apmēram tikpat, cik labi aprīkots Golf. Tas ir, apmēram 30 000 eiro.

Iesākumā I.D. sērijveida versija autovadītājam būs jāstūrē pašam, taču ne vēlāk kā 2025.gadā Volkswagen plāno pārdošanā laist arī I.D. ar autopilotu.

Saistītie raksti
«Volkswagen» par krāpšanos maksās miljardu kompensācijas ASV, bet eiropieši paliks bešā

«Volkswagen» par krāpšanos maksās miljardu kompensācijas ASV, bet eiropieši paliks bešā

Drošības caurums apdraud 100 miljonus Volkswagen; eksperts komentē

Drošības caurums apdraud 100 miljonus Volkswagen; eksperts komentē

Investori no «Volkswagen» vēlas piedzīt 8,2 miljardus eiro

Investori no «Volkswagen» vēlas piedzīt 8,2 miljardus eiroApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ulbroka, 135000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 68000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Jūrmala, 219900 EUR

Satiksmes informācija

  • Pirms 20 min - Sāk atjaunot pārvadu uz Daugavpils šosejas pie Pļaviņām https://t.co/3QKywexS7Z
  • Pirms 25 min - "Rīgas ūdens" šodien no plkst. 10.30 veiks darbus - Turgeņeva 17.
  • Pirms 42 min - Plkst. 8:00 @LVceli satiksmes datu uzskaites iekārtu fiksētais vieglā transporta vidējais braukšanas ātrums uz vals… https://t.co/ffT1fjDnaL

Kļūsti par reportieri