Braukšanas apmācība: cilvēki maksā vairāk, instruktori saņem mazāk

Ilustratīvs foto
 

Braukšanas apmācībās ir izveidojies paradokss - apmācāmie maksā vairāk, bet instruktori saņem mazāk, «RīgaTV 24» raidījumā «Pilsētas pulss» braukšanas apmācību instruktors Ansis Slava.

Jau kopš pagājušā gada 1.novembra Ministru Kabineta noteikumos ir stājušās spēkā izmaiņas, kas paredz, kā tiek iegūta autovadītāja apliecība.

Slava pauž pārliecību, ka, lai gan daudzas no izmaiņām bija nepieciešamas, piemēram, papildus apmācības slidenu laika apstākļu gadījumā, jauno noteikumu dēļ laimīgi nav ne instruktori, ne apmācāmie.

Reklāma

Savukārt «CREDO Autoprieks» direktors Maksims Rapoports oponē, ka izmaksas nav tik vērā ņemamas, šīs izmaiņas arī ietver veidu kā apmācāmie maksā par braukšanas pamācībām, proti, ar bankas pārskaitījumu, nevis skaidru naudu. Šādas izmaiņas ieviestas, lai iegūtu caurspīdīgāku apmaksas procesu un mazinātu ēnu ekonomiku.

Līdz ar to, nereti izskan pretrunīga informācija par papildu izmaksām autovadītāja apliecības iegūšanā, kas mulsina tos, kuri vēlas apgūt braukšanas iemaņas, bet nu ir skaidrs, ka galvenās izmaiņas ir likumsakarīgi saistītas ar obligāto braukšanas apmācību daudzumu. Ja agrāk obligāto braukšanu skaits bija 14, tad nu jau divus mēnešus tās ir 20 braukšanas reizes. Skaidrs, ka līdz ar braukšanu pieaugumu, pieaug arī summa, kas tiek iztērēta braukšanas atļaujas iegūšanai. Kaut gan papildus summa atkarīga no katra individuālo braukšanu skaita, Rapoports min, ka tās apjoms pieaugs par pusotru vai diviem eiro, kas vidēji nozīmē vēl papildus 70 eiro par visām braukšanām kopā.

Saistītie raksti
CSDD skaidro izmaiņas autovadītāju apmācības procesā

CSDD skaidro izmaiņas autovadītāju apmācības procesā

Lieka ažiotāža ap autovadītāju apmācību

Lieka ažiotāža ap autovadītāju apmācību

Bezmaksas drošas braukšanas apmācības Biķerniekos turpinās

Bezmaksas drošas braukšanas apmācības Biķerniekos turpināsSaistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 89700 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 350 EUR
Māja
Māja, Mārupe, 195000 EUR

Satiksmes informācija

  • Pirms 4 stundām un 56 min - "Rīgas ūdens" šodien no plkst. 12.00 veiks darbus - Stabu pret A.Čaka 55, Stabu 39, 41, 43, 45, 46/48, 47, 49, 49a.
  • Pirms 4 stundām un 57 min - "Rīgas ūdens" šodien no plkst. 10.30 veiks darbus - Dzirnavu pie Skolas 5, Dzirnavu 147 k-2.
  • Pirms 5 stundām un 12 min - "Rīgas ūdens" šodien no plkst. 10.30 veiks darbus - pret Ziepju 13.

Kļūsti par reportieri