RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts valodas centrs konstatējis daudz pārkāpumu «K Senukai» darbībā

LETA 1
Foto: ieva

Valsts valodas centrs (VVC) konstatējis daudz pārkāpumu «K Senukai» darbībā, intervijā telekanāla LNT raidījumam «900 sekundes» teica VVC direktors Māris Baltiņš.

Viņš skaidroja, ka «K Senukai» veikalos ir ļoti daudz valodas lietošanas pārkāpumu. Tie konstatēti instrukcijās, etiķetēs u.c.

Baltiņš norādīja, ka tas izskatoties drīzāk pēc uzņēmuma politikas, nevis atsevišķiem kļūdainiem gadījumiem.

VVC vadītājs arī skaidroja citus gadījumus un uzņēmumiem uzliktos sodus, piemēram, sludinājumu portālam «ss.lv» uzliktais 70 eiro sods ir par sludinājumi izvietošanu tikai svešvalodās. Turpinoties arī tiesas process par «Latvijas Dzelzceļa» sodīšanu, par svešvalodas lietošanu Jelgavas stacijā.

Iepriekš jau vēstīts, ka «Kesko Senukai» pagājušā gada aprīlī no Skandināvijas akcionāra «Kesko Group» pārņēma astoņu «K-rauta» veikalu Latvijā un astoņu Igaunijas veikalu tīkla pārvaldi. Uzņēmumi turpmāk Baltijas valstīs darbosies ar vienotu nosaukumu - bijušais «Rautakesko» Latvijā ir pārdēvēts par «Kesko Senukai Latvia», Igaunijas kompānija kļuvusi par «Kesko Senukai Estonia», bet Lietuvā darbosies «Kesko Senukai Lithuania».

«Kesko» ir tirdzniecības uzņēmumu grupa ar 20 mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram, «K-rauta», «Rautia», «Byggmakker», «Konekesko», «Senukai», «Asko», «Sotka», «Citymarket», «Anttila», «Intersport». «Kesko» grupas uzņēmumi darbojas astoņās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

«Kesko Senukai» pārvaldītajā mazumtirdzniecības tīklā ietilpst 101 veikals Baltijas valstīs un 20 OMA veikali Baltkrievijā. 2015.gadā «Kesko Senukai» tīkla kopējais apgrozījums veidoja 583 miljonus eiro, bet līdz 2020.gadam plānots sasniegt apgrozījumu viena miljarda apmērā. Nākamo septiņu gadu laikā «Kesko Group» plāno ieguldīt vairāk nekā 100 miljonus eiro veikalu atvēršanai Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Baltkrievijā.

ss.lv LNT Latvija Krievija Baltkrievija Norvēģija Somija Zviedrija Lietuva Jelgava Latvijas dzelzceļš Igaunija
1 Komentāri