Jakrina atalgojums «Rīgas satiksme» valdes locekļa amatā būs 5163 eiro mēnesī

Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, departamenta vadītāja padomnieks, Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes loceklis Emīls Jakrins (no kreisās) un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs
 

Jaunieceltais pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» valdes loceklis Emīls Jakrins mēnesī pelnīs 5163 eiro, informēja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis. Uzņēmuma valdes locekļu algas tiek noteiktas, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu atbilstoši kapitālsabiedrības lielumu raksturojošiem rādītājiem, valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru.

Atbilstoši šiem noteikumiem «Rīgas satiksmes» valdes locekļiem, tajā skaitā arī Jakrinam, mēnešalga ir 5163 eiro.

Jau ziņots, ka Jakrins drīkst savienot darbu «Rīgas satiksmes» valdes locekļa amatā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja amatu. Tomēr, lai nerastos interešu konflikts, apvienojot amatus, ir nodalītas kompetences.

Reklāma

Jakrins tika iecelts «Rīgas satiksmes» valdes locekļa amatā uzreiz pēc tam, kad viņu šim amatam nominēja «Rīgas satiksme» valdes locekļa amata kandidātu konkursa komisija.

«Rīgas satiksmes» dalībnieki ārkārtas sapulcē 27.decembrī Jakrinu iecēla kompānijas valdes locekļa amatā uz pieciem gadiem. Vienlaikus, ņemot vērā, ka 31.decembrī beidzās «Rīgas satiksmes» valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena pilnvaru termiņš, minētajā kompānijas dalībnieku ārkārtas sapulcē Bemhena tik atkārtoti iecelts par kompānijas valdes priekšsēdētāju uz pieciem gadiem, liecina «Firmas.lv» dati.

Jakrins Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumus veic no augusta vidus, kad saistībā ar Rīgas ielu remontdarbu lēno gaitu no amata tika atstādināts departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

Pirms tam Jakrins bija Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis. Jakrins savulaik bijis arī nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) biedrs, 2005.gadā viņš ieņēma Rīgas vicemēra Jāņa Birka padomnieka amatu, kā arī SIA «Rīgas nami» padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Savukārt 2010.gadā ar Jakrina vārdu bija saistīts politisks skandāls, kad partijas biedri viņu izslēdza no partijas, jo Jakrins vienlaikus ieņēma vairākus nozīmīgus amatus, tostarp satiksmes ministra biroja vadītāja amatu un CSDD valdes locekļa amatu. Kā toreiz pauda VL-TB/LNNK vadība, Jakrina iecelšana CSDD valdē vērtējama kā nepieņemama gan tāpēc, ka tas veikts pēdējā dienā bez jebkāda konkursa, gan paša Jakrina apšaubāmās reputācijas dēļ.

Saistītie raksti
Ušakovs pērn saņēmis vidēji  € 6 859 mēnesī; vairumu nopelnījis Brīvostā

Ušakovs pērn saņēmis vidēji € 6 859 mēnesī; vairumu nopelnījis Brīvostā

Jakrins pamet CSDD valdes locekļa amatu, lai strādātu RD Satiksmes departamentā

Jakrins pamet CSDD valdes locekļa amatu, lai strādātu RD Satiksmes departamentā

«Vienotības» deputāts aicina izvērtēt Jakrina iecelšanu «Rīgas satiksmes» valdes locekļa amatā

«Vienotības» deputāts aicina izvērtēt Jakrina iecelšanu «Rīgas satiksmes» valdes locekļa amatāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Māja
Māja, Babītes pag., 160000 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 175000 EUR